Farabi’de ‘Kırmızı Kod’ tatbikatı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Kırmızı Kod(Yangın) tatbikatı gerçeği aratmayacak şekilde yapıldı. Hastanede olası yangın durumunda, hızlı müdahale ile oluşabilecek tehlike ve zararları en aza indirmek ve önlemek..

Farabi’de ‘Kırmızı Kod’ tatbikatı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Kırmızı Kod(Yangın) tatbikatı gerçeği aratmayacak şekilde yapıldı.

Hastanede olası yangın durumunda, hızlı müdahale ile oluşabilecek tehlike ve zararları en aza indirmek ve önlemek amacıyla oluşturulan Kırmızı Kod Ekibi olaya en kısa sürede müdahale ederek tatbikattan başarılı bir şekilde geçti.

Hastanenin Sivil Savunma Birimi tarafından verilen bilgide, kurum olarak yangına karşı tüm önlemleri standartlara uygun bir şekilde aldıklarını, ancak yine de olası bir tehlikeye karşı düzenli olarak tatbikat yaptıklarını söyledi.

Hastane Yönetimi tarafından yapılan açıklamada “Düzenlenen eğitim programlarıyla çalışanların sürekli bilgi birikiminin artırması ve herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrenmeleri öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle bu anlamda hasta ve çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Buna benzer eğitim çalışmalarımız devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL