24 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 113.427
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.573
Eğitim Genel Güncel Manşetler Surmanset

Rektör Hülagü, Tıp Fakültesi Akademik Kurulu’na Katıldı

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017 Akademik Kurul Toplantısı’na katıldı. Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı..

Rektör Hülagü, Tıp Fakültesi Akademik Kurulu’na Katıldı

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017 Akademik Kurul Toplantısı’na katıldı.

Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ile akademisyenler hazır bulundu.

 Akademik Kurul Toplantısı’nda ilk olarak Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültenin durumu, akademik kadro, öğrenci sayısı, akademik başarı kaydeden akademisyenler ile Tıp Fakültesi’ne yönelik projelerden bahsetti. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ise, 2017 yılında yapılanlar ile ilgili bilgiler vererek, 2018 yılında yapılacak çalışmalara değindi. Hastanenin şu anki durumunu aktaran Prof. Dr. Cantürk, hastanenin yıllara göre verilerinden bahsetti.

 Tıp Fakültesi Akademik Kurulu’nda, akademisyenlere seslenen Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise Kocaeli Üniversitesi olarak 2017 yılında tamamlanan, devam eden ve önümüzdeki aylarda faaliyete geçirilmesi planlanan projelere değindi. Geçtiğimiz günlerde temel atma töreni yapılan yeni poliklinik binasının tamamlanmasıyla birlikte hastanenin mekan olarak önemli bir rahatlama yaşayacağını söyleyen Rektör Hülagü, DETAB binasının inşaatının da hızla sürdüğünü kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Batı yerleşkesinde inşaatı devam eden enstitü binasının tamamlanmasıyla birlikte Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitülerinin buraya taşınacağını sözlerine ekledi.

 Hastane önünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmesi yapılan yolun trafik sorununun çözümüne büyük katkı sunduğunu, bununla birlikte modern durakların da hayata geçirildiğini dile getiren Rektör Hülagü, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve İzmit Belediyesi ortaklığının bir projesi olan Üniversiteli Pazarı açılışının gerçekleştirildiğini paylaştı. Rektörümüz son olarak yeni yılın sağlık ve sıhhatle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.

 Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun’un emekli olduğunu açıkladığı kurulda, Prof. Dr. Coşkun duygularını paylaştı. Akademik kurul, soru ve görüşlerin paylaşılması ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.