Genel

Reza Zarrab davası sonrası Hükümet’ten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Reza Zarrab davası ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun elindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili olduğunu iddia ettiği belgelere ilişkin AA Editör masasında kritik açıklamalarda bulundu. Bozdağ,..

Reza Zarrab davası sonrası Hükümet’ten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Reza Zarrab davası ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun elindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili olduğunu iddia ettiği belgelere ilişkin AA Editör masasında kritik açıklamalarda bulundu. Bozdağ, Kılıçdaroğlu’na yönelik “Bomba elinde patladı, kağıt parçalarını dağıtamıyor” dedi. Zarrab için ise “Zarrab baskıyla iftiracı haline geldi” diye konuştu.

Bekir Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkan ifadeler:

-CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çamur siyaseti dediğimiz bir siyaset tarzını Türk siyasi hayatına maalesef istikrarlı bir şekilde yerleştirmeye çalışıyor. Daha önce de defalarca benzer iftiralarda bulundu. Pek çok şey atıyor, soru soruyor, ‘Siz şöyle yaptınız mı, yapmadınız mı? Yoksa belgeleri açıklayacağım’ diyor. Açıkladığı bir belge yok.

-Her müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Çıkıp belgelerini dağıtması gerekmez mi? Gazetecilere vermesi gerekmez mi? Eline bomba patladı da ondan dağıtamadı. Elinde gösterdiği kağıt parçalarının kendilerini iftiracı konumuna getirdiğini fark ettiği için dağıtamadı.

-Çuvalladı ve bomba elinde patladı. Sahtekarlığı, müftericiliği, yalancılığı, ahlaksızlığı deşifre olduğu için kağıt parçalarını medyaya dağıtmaktan çekiniyor

ZARRAB BASKIYLA İFTİRACI HALE GELDİ

-ABD’de Zarrab ile ilgili dava başlıyor. Zarrab baskıyla iftiracı haline geldi.

-Onunla eş zamanlı olarak anamuhalef lideri Türkiye’nin cumhurbaşkanını ve ailesini karalayan bir iftira kampanyası başlattı. New York’takini ABD ve oradaki FETÖ’cüler sürdürüyor. Türkiye ayağını da eş zamanlı olarak ana muhalef lideri sürdürüyor. Bunları ayrı düşünmemek lazım. İkisinin de hedefinde Türkiye var. Kılıçdaroğlu gibi kukla bir lider isteniyor. Bu iftira kampanyalarını beraber yürütüyorlar. Kim ki Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye’ye saldırırsa onlarla görüşmek için Sayın Kılıçdaroğlu gönüllü destekçi oluyor.

‘KILIÇDAROĞLU ULUSAL GÜVENLİK SORUNU HALİNE GELDİ’

-Kılıçdaroğlu bugün ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir. Ülkesine, milletine her gün iftira ile zarar veren bir kişiyle karşı karşıyayız.

-İddia yurt dışına para aktarıldığı. Bu Man Adası para kaçıranlar için bir cennet. Cumhurbaşkanımız çok net söyledi. İspat edersen cumhurbaşkanlığından istifa ederim dedi. Çok net bir duruştur. Bazı kağıt parçaları gösterdi. Açıklama yapıldı o kağıt parçaları sahtedir ve açıklama da yalandır. Şimdi iftira etmediğini düşünen birinin yapması gereken o kağıt parçalarını gazetecilere, milletvekillerine vermesidir. İstanbul’da halka dağıtsın. Kapı kapı dağıtsın. Savcıya ver. Niye vermiyorsun? Efendim bu suç değilmiş. Sen nereden biliyorsun suç olmadığını, ver bakalım. Para kaçırma diyorsun. İnsanların namusunu şerefini lekeleyemezsin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL