Eğitim Güncel Manşetler

SEDAŞ KOÜ’lü Öğrencileri Bilgilendirdi

Üniversitelerle İş birlikteliğini sürdüren SEDAŞ, AIESEC Kocaeli Şubesi öğrenci topluluğunun davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri ile bir araya geldi. SEDAŞ yöneticileri, Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarının hızlı gelişimini..

SEDAŞ KOÜ’lü Öğrencileri Bilgilendirdi

Üniversitelerle İş birlikteliğini sürdüren SEDAŞ, AIESEC Kocaeli Şubesi öğrenci topluluğunun davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri ile bir araya geldi. SEDAŞ yöneticileri, Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarının hızlı gelişimini ve hayatımızın nasıl değişeceğini, Türkiye’de de önemli adımlar atıldığını anlattılar. 

“YOUTH SPEAK” ETKİNLİĞİNDE SEDAŞ’A YOĞUN İLGİ

1954 yılından günümüze 480.000’den fazla sosyal sorumluluk ve profesyonel staj tecrübesi yaşatan ve 127 ülkede 70 Bin üye öğrencisi bulunan AIESEC,  SEDAŞ ile yaptığı işbirliğine teşekkür etti. Dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli, uluslararası bakış açısına sahip liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan gönüllü bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Kocaeli Üniversitesinde “Youth Speak Forum-Gençliğin Sesi” organizasyonunda SEDAŞ ile bir araya geldi. Etkinlikte konferans, atölye çalışması ve İnsan Kaynakları standı ile yer alan SEDAŞ, staj ve iş başvuruları konusunda da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılandı. SEDAŞ yöneticileri, İş Geliştirme, İK ve Kurumsal İletişim departmanları ile kariyer gelişimi ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri konferansına tam kadro katılarak üniversitelileri bilgilendirdi. “Youth Speak Forum-Gençliğin Sesi” organizasyonunda gün boyu açık kalan SEDAŞ standı yaklaşık 1000’e yakın öğrenci tarafından ziyaret edildi ve CV formları dolduruldu, iş ve staj müracaatları hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI

AIESEC Kocaeli Şube yöneticisi Alp Akdaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan konferansta, SEDAŞ İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik ve Şebeke Yönetimi Grup Müdürlüğü adına Sevk ve Kontrol Sorumlusu Murat Özcan sürdürülebilir kalkınma ve yenilenebilir enerji  arasındaki ilişkiden bahsedilen,  bir dizi sunum gerçekleştirdi.

“Sürdürülebilirliğin”, “var olan kaynaklarımızın gelecek nesillere yetecek biçimde kullanılması” olduğu ifade edilirken, sürdürülebilir kalkınma ile de insan sağlığını ve doğal dengeyi koruyarak sürekli bir ekonomik kalkınmaya imkan verecek şekilde doğal kaynakların akılcı bir şekilde yönetimini sağlamak ve gelecek nesillere yakışır bir doğal, fiziki ve sosyal çevre bırakmak yaklaşımı olduğu ve yenilenebilir enerji kaynaklarının bu yaklaşıma  nasıl katkı sağladığı,  hayatımızın nasıl değişeceği de öğrencilere anlatıldı.

Konferansın ardından gruplara ayrılarak atölye çalışmalarına başlayan KOÜ’lü öğrencilere, SEDAŞ İş Geliştirme Sorumlusu Oğuzhan Topcan liderlik yaparak öğrencilerin proje oluşturmaları sürecinde bilgi vererek atölye çalışmasına katkı sağladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL