Şeker “Sürpriz ihtimali yok”

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Kocaeli TV’de yayınlanan Günün Manşeti programında Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Kadriye Karademir’in sorularını yanıtladı. “Cumhur İttifakı olarak bugüne kadar yapılanlara baktığımızda genelde şu..

Şeker “Sürpriz ihtimali yok”

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Kocaeli TV’de yayınlanan Günün Manşeti programında Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Kadriye Karademir’in sorularını yanıtladı.

“Cumhur İttifakı olarak bugüne kadar yapılanlara baktığımızda genelde şu anda fiili olarak Ak Parti’de olan belediyeler, yüzde 99 oranında yine Ak Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’nde olan belediyeler de yine Milliyetçi Hareket Partisi’ne veriliyor. Oradaki oy oranına çok bakılmıyor.” diyen Şeker, önce ilçe belediye başkan adayları açıklanan diğer illerden örnekler verdi.  Şeker “Örneğin Adana’da 24 Haziran seçimlerine göre Ak Parti birinci partidir. Ama mevcutta Adana Büyükşehir Belediyesi MHP’li olduğu için Adana, MHP’ye bırakılmıştır. Mersin aynı şekilde, Osmaniye aynı şekilde, Manisa aynı şekilde… Ankara’da açıklama yapıldı. MHP’nin 2 ilçe belediyesi vardı. Polatlı ve Etimesgut, ikisi de MHP’ye bırakıldı. Orada sadece Gölbaşı, 2009-2014 MHP’deymiş, 2014’te biz almışız. Orası da MHP’ye bırakıldı. Kocaeli’ye baktığımız zaman, Kocaeli’de Ak Parti kurulduğu günden itibaren belediyelerin aşağı yukarı tamamı Ak Parti’li. Burada geçmişte MHP’li bir belediyemiz, Ak Parti döneminde MHP’nin belediye başkanlığı yaptığı bir ilçemiz yok. Kocaeli’de de bu genel ilke doğrultusunda karar verileceğini düşünüyorum.” diyerek 31 Mart yerel seçimleri için Cumhur İttifakı kapsamında Kocaeli’de MHP’ye bir ilçe bırakılacağını düşünmediğini kaydetti.

MESELE AHMET’İN, MEHMET’İN BAŞKAN OLMASI DEĞİL

Cumhur İttifakında birleşen partiler olarak ortak noktalarının çok fazla olduğunu dile getiren Şeker, “Niyet halis olduğu için netice de olumlu oluyor.  Cumhur İttifakı, Millet ittifakı gibi birbirine benzemeyen partilerin bir araya geldiği bir ittifak değil.” açıklaması yaptı.  Cumhur ittifakının Ahmet’in Mehmet’in belediye başkanı olması, görev alması meselesi olmadığını kaydeden Şeker, kendileri açısından meselenin, ülkenin geleceği, ülkenin birliği, bütünlüğü, ülkeye karşı yapılan saldırılar karşısında dik durma meselesi olduğunu kaydetti.

KİM GELİRSE GELSİN FARK ETMEZ

 Gerçekleşen istifalar ve aday adaylıklarıyla değişen ilçe başkanları ve yönetimlerinin kısa süre sonra gerçekleşecek yerel seçimler için bir dezavantaj oluşturup oluşturmayacağı sorusunu da yanıtlayan Şeker, söze “Ak Parti 365 gün 6 saat çalışan bir partidir. Diğer partiler gibi seçime çeyrek kala dükkanı açıp, seçimin akşamı dükkanı kapatan, bir sonraki seçimlere kadar yan gelip yatan bir parti değildir” diyerek başladı.  Ak Parti’nin dinamik bir parti olduğunu ifade eden Şeker, partilerinde ciddi anlamda bir kültür oluştuğunu anlatarak devam ettiği açıklamasında “Kim gelirse gelsin sistem oturmuştur. O sistem içerisinde bir problem, bir bocalama olması mümkün değil. Kaldı ki yönetime gelecek olan arkadaşlar da ilçe başkanı olarak atanan arkadaşlar da bu teşkilatın içinde olan kişiler. Yıllarca teşkilat  içerisinde, değişik kademelerde görev yapmış, mahalleye, sokağa gitmiş, seçimlere katılmış arkadaşlar. Dolayısıyla böyle bir sıkıntının yaşanması mümkün görünmüyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL