25 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 113.427
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.573

“Ümmetin Sorumluluğu Kudüs” konferansına büyük ilgi

AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları tarafından “Ümmetin Sorumluluğu Kudüs” konulu konferans düzenlendi. Konferansa, Almanya’da yaşayan Ünlü Aktivist-Yazar Tuğrul Selmanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen ve yoğun..

“Ümmetin Sorumluluğu Kudüs” konferansına büyük ilgi

AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları tarafından “Ümmetin Sorumluluğu Kudüs” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa, Almanya’da yaşayan Ünlü Aktivist-Yazar Tuğrul Selmanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen ve yoğun ilginin olduğu konferansa, Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Genç MÜSÜAD Başkanı Enes Malkoç, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Engin Güzel, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları, İlçe Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri, Mahalle Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, Müslümanların İslam’ın gözbebeği, yeryüzünün kalbi olan Kudüs’e sahip çıkması gerektiğini belirterek. “Kudüs Müslümanların kırmızıçizgisidir” dedi.

Sarıca’nın ardından konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Türkiye Cumhuriyeti olarak bu anlamda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz gerekli adımları atmakta ve bu yönde atılacak kötü bir adıma karşı gerekli uyarılarda bulunmaktadır. Vatandaşlar olarak bizlere ise bu anlamda düşen vazife gerek ülke olarak gerek İslam âlemi olarak birlik ve beraberliğimizin önemini tekrar hatırlamaktır. Alınan yanlış ve haksız kararlara karşı en büyük gücümüz bir ve beraber olmamızdır” dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan ünlü Aktivist-Yazar Tuğrul Selmanoğlu, Kudüs’le ilgili Ümmet’in üzerinde taşıdığı sorumluluğa işaret ederek, Kudüs’le ilgili çok ayrıntılı bilgiler, yaşanan sürecin perde arkası ve Ümmetin Kudüs’e karşı omuzlarına yüklenen sorumluluğunu, Müslüman coğrafyasında oynanan oyunları anlattı.

Yaklaşık 3 saat süren program, vatandaşların Aktivist-Yazar Tuğrul Selmanoğlu ile hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.