“Milletiyle kenetlenmiş bir devleti, hiçbir güç dize getiremez”

Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılı münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Karahan açıklamasında “Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin özgür iradesine, demokratik..

“Milletiyle kenetlenmiş bir devleti, hiçbir güç dize getiremez”

Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılı münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Karahan açıklamasında “Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin özgür iradesine, demokratik değerlerimize ve hukukun üstünlüğü ilkesine karşı hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu darbe girişimi karşısında, Türkiye Cumhuriyeti Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan, boyun eğmemiş ve dik bir duruş sergileyerek Türk halkını iradesine sahip çıkmak için sokaklara çıkmaya davet etmiş bu davet üzerine toplumun her kesimden her görüşten insanlar darbe girişimine karşı birlik, beraberlik ve demokrasiye olan inancını canı pahasına savunmuş ve karşı koymuş ve bertaraf etmiştir. Milletimiz ve devletimiz el ele vererek, demokrasimize yapılan bu saldırıyı çok kısa bir sürede püskürtmüştür. Geçtiğimiz üç yıllık dönemde, birçok terör örgütünün işbirliği içerisinde, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne kastettiğini ayrıca ülkemizi sosyal ve ekonomik açıdan yıpratmaya çalıştığını üzülerek görmekteyiz. Ancak oldukça sancılı ve meşakkatli olan bu süreç, milletimizle devletimizin daha da kenetlenmesini sağlamıştır. Terör ve darbeden beslenen hastalıklı zihniyet hiçbir zaman unutmasın ki, milletiyle kenetlenmiş bir devleti, hiçbir güç dize getiremez.
Değerli Arkadaşlarım,
Geride bıraktığımız üç yılın ardından; yargıyı, Türk Silahlı Kuvvetlerini, Emniyet Güçlerini ve devletin birçok kurumunu ele geçirmiş darbeci zihniyet büyük ölçüde yok edildiğini görüyoruz. Bu konudaki özverili çalışmalarından dolayı devletimizi, sağduyulu davranışlarından dolayı da milletimizi tebrik ediyoruz. Ülkemizin terör örgütlerine ve dış mihraklara karşı yürüttüğü varoluş mücadelesinde, her daim dimdik yanında duran milletimizle gurur duyuyor, darbe girişiminin karşısında duran ve milli iradenin yanında olan tüm vatandaşlarımızla iftihar ediyoruz.
15 Temmuz; Türk milletinin tarihiyle, kültürüyle, değerleriyle olduğu kadar, devletiyle kurduğu güçlü bağın da sembolü olmuştur. 15 Temmuz’un unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin kapatılmasına hiçbir surette izin verilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
Gelecek nesillerin, 15 Temmuz ruhunu ve bugünün anlamını en doğru şekilde öğrenmelerini sağlamamız gerektiğini ifade etmek istiyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihini, ülkemizde hiç kimsenin darbe teşebbüsünde bulunmaya cesaret edememesinin, benzer bir ihaneti akıllarına dahi getirmemesinin bir sembolü olarak görüyoruz.
Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize düşman olanların da karşısına dikileceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde verdiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı diliyorum.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL