Eğitim Genel Güncel Manşetler Yaşam

100 Kursiyer Okuryazarlık Eğitimi Alıyor

Çayırova Belediyesi Okuma Yazma Kurslarıyla Eğitime Destek Oluyor. Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri okuma-yazma kursları ile yeni bir dönemin kapılarını açtı. Belediye eğitim ağının temelini oluşturan 3..

100 Kursiyer Okuryazarlık Eğitimi Alıyor

Çayırova Belediyesi Okuma Yazma Kurslarıyla Eğitime Destek Oluyor.

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri okuma-yazma kursları ile yeni bir dönemin kapılarını açtı. Belediye eğitim ağının temelini oluşturan 3 alanda verilen eğitimlerde okul öncesinden üniversiteye kadar uzanan bir hizmet ağı oluşturan ve velilere yönelik olarak da çeşitli kurslar açan Çayırova Belediyesi, bu kurslara okuma-yazma eğitimlerini de ekledi.

100 Kursiyer Okuryazarlık Eğitimi Alıyor

Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim alan öğrencilerin velilerinden oluşan okuma-yazma kursu şu anda 100 kursiyeriyle devam ediyor. Öğrencilerin yanısıra velilerinde ikinci adresi konumunda olan Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri devam eden eğitimlerde, okuryazarlığı olmayan annelere uzman eğitmenler eşliğinde okuma-yazma kursları sunuluyor.

Eğitimler Haftanın 6 Günü Devam Ediyor

Haftanın 6 günü verilen eğitimlerde ilgi ve gayretle okur yazarlığa adım atmanın sevincini yaşayan veliler, okuma-yazma kurslarının yanı sıra mesleki kurslarada katılarak, hem eğitim hem de meslek kazanıyorlar. Gençlik merkezleri ve bilgievlerinin kendileri ve çocukları için önemli bir adres olduğunuda eğitimlerde vurgulayan veliler, kendilerine sunulan tüm kurslara katılarak, gelişimde ve eğitimde önemli adımlar atıyorlar.

Demirci, “Okumanın Yaşı Yoktur”

Verilen okuma-yazma eğitimlerinde Çayırova’da eğitim alanında yeni bir adımın daha atıldığını vurgulayan Demirci, okumanın yaşının olmadığını, insanın hayatı boyunca her zaman yeni yeni bilgiler öğrenerek gelişimini sürdürebileceğini söyledi. Okuma-yazma kurslarının talep edilmesi doğrultusunda arttırılacağını da belirten Demirci, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlayan Okuryazarlık Seferberliğine bizde belediye olarak katkılarımızı sunmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda başlattığımız ve 100 kursiyerimizle devam ettiğimiz okuma-yazma kurslarında annelerimizi eğitime alıyoruz. Çocuklarıyla birlikte gençlik merkezleri ve bilgievlerimize gelen velilerimizi kapsayan okuma-yazma kursunu eğitim dönemi boyunca sürdürerek, velilerimizin hayatlarında büyük sorun olan bu durumu ortadan kaldırıyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL