Güncel Manşetler

GTÜ’de Sinan Canan ile söyleşi etkinliği

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde Prof. Dr. Sinan Canan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Beyin ve Beyin üzerine konuşmalar’ etkinliği yapıldı GTÜ Beyin Kulübü Başkanı Emine İrem Kazez..

GTÜ’de Sinan Canan ile söyleşi etkinliği

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde Prof. Dr. Sinan Canan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Beyin ve Beyin üzerine konuşmalar’ etkinliği yapıldı

GTÜ Beyin Kulübü Başkanı Emine İrem Kazez ve Başkan Yardımcısı Melike Kandemir tarafından düzenlenen Beyin ve [n]Beyin konulu söyleyişi etkinliği Moleküler Biyoloji &Genetik Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Prof. Dr. Sinan Canan, GTÜ akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı etkinlikte; popüler bilim, dünyada ve ülkemizde bilginin ve bilimin yeri ve önemi hakkında katılımcıların ilgiyle dinlediği bir sohbet gerçekleştirdi.

Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof.Dr. Sinan Canan, beynin çalışması konusundaki dikkat çekici tespit ve gözlemleriyle ve bu gözlemlerini yaptığı konferanslarla bilim dünyasından hayatın içine taşımasıyla biliniyor. Beyin alanında önemli çalışmalara imza atan Canan, bilgi edinmenin önemine değinip bunun ‘nasıl anladığımızı anlayabilmekle’ mümkün olduğunu belirterek: “Bir şeye tutkunsanız o şey sizi alır götürür.” dedi. Dinleyicilerin büyük ilgisini çeken söyleşi, hatıra fotoğrafı çekilmesi ve ardından düzenlenen yemek programı ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL