Güncel Manşetler

16 bin 400 sokak hayvanı tedavi edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara yönelik tedaviler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda merkeze getirilen sokak hayvanlarının bütün tedavileri yapılırken..

16 bin 400 sokak hayvanı tedavi edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara yönelik tedaviler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda merkeze getirilen sokak hayvanlarının bütün tedavileri yapılırken sahiplenen hayvanlar da sıcak yuvalarına kavuşuyorlar.

2014 YILINDAN İTİBAREN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılından bu yana hizmet veren Kandıra Sokak Hayvanları Merkezi’nde toplam 16 bin 437 hayvan tedavi edildi. Ayrıca merkezde 5 bin 405 hayvana karma aşı, 18 bin 728 kuduz aşısı, 16 bin 821 kısırlaştırma gerçekleştirildi. 22 bin 518 ziyaretçinin uğradığı merkezde 3 bin 194 hayvan ise sahiplendirilerek sıcak yuvasına kavuştu.

REHABİLİTE EDİLİYORLAR

Sokak hayvanlarının rehabilite edildiği merkez, yuvasız kalan hayvanlara sahip çıkıyor. Rehabilitasyon amacıyla hizmet veren merkezde, hasta ve yaralı olarak gelen sokak hayvanlarının bakımlarının yapılıyor.

EĞİTİMLER VERİLİYOR

Merkezde sokak hayvanları ile doğru iletişim konulu eğitimler de yapılıyor. Öğrencilere yönelik yapılan eğitimlere bu güne kadar 4 bin 650 öğrenci katıldı. Eğitimlere katılan öğrencilere sokak hayvanları figürleri bulunan çeşitli hediyeler verilerek hayvan sevgisi daha küçük yaşta aşılanıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL