Dünya Genel Güncel Manşetler Yaşam

2. Toplantısı Gerçekleştirildi!

Türkiye ile Azerbaycan arasında Gümrük Konularında Ortak Komite’nin 2. Toplantısı 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Müsteşar Cenap Aşcı başkanlığındaki Türk heyeti ile Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi Gümrük İdaresi Başkanı Sefer..

2. Toplantısı Gerçekleştirildi!

Türkiye ile Azerbaycan arasında Gümrük Konularında Ortak Komite’nin 2. Toplantısı 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Müsteşar Cenap Aşcı başkanlığındaki Türk heyeti ile Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi Gümrük İdaresi Başkanı Sefer Mehdiyev başkalığındaki Azeri heyeti Ankara’da bir araya geldi.

Toplantıda genel hatlarıyla, Türkiye-Azerbaycan arasında gümrük alanında ilişkiler, gümrük alanında kaçakçılıkla mücadele, risk analizi, köpek eğitimi, gümrük laboratuvarları arasında işbirliği, Avrupa Bölgesi Kapasite Geliştirme Ofisi kapsamında işbirliği olanaklarının geliştirilmesi, veri değişimi çalışmaların hızlandırılması gibi birçok konu ele alındı.

Toplantı sonunda, Türkiye-Azerbaycan Ortak Gümrük Komitesi 2. Toplantı Protokolü ve 2018-2019 yıllarını kapsayan gümrük alanında işbirliği ve karşılıklı yardımın etkinliğinin yükseltilmesi Eylem Planı imzalandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL