Bayrakları ile alanı doldurdular

İki yıl önce yaşanan ve Türk Milleti’nin kararlı azmi ve kahramanlığı ile püskürtülen 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde şehitlerimiz tüm ülkemizde olduğu gibi Gölcük’te de çeşitli etkinliklerle anıldı. Kaymakamlık ve..

Bayrakları ile alanı doldurdular

İki yıl önce yaşanan ve Türk Milleti’nin kararlı azmi ve kahramanlığı ile püskürtülen 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde şehitlerimiz tüm ülkemizde olduğu gibi Gölcük’te de çeşitli etkinliklerle anıldı.

Kaymakamlık ve Gölcük Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlerde 7 den 70 e genç yaşlı binlerce vatandaş alanı doldurdu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine katılan on binler Şehitlerimizi asla unutmayacaklarını haykırdılar.

Vatandaşlar Türk Bayrakları ile alanları doldurdu

15 Temmuz etkinlikleri sabah ilk olarak protokol tarafından şehitlik ziyareti ile başladı. Daha sonra Tevfik Hoca Camiinde okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve duaların ardından, Anıtpark’ta açılan sergi 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çekilen fotoğraflar ve Demokrasi nöbetlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi Kaymakam Altıntaş ve Başkan Ellibeş tarafından gezildi. Akşam saatlerinde yoğun bir kalabalıkla 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Bundan iki yıl önce FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmeye çalışılan ve Türk Milletinin kahramanca mücadelesi sonucu geri püskürtülen Darbe girişiminin ikinci senesinde hayatlarını kaybeden 250 kahraman şehidimiz çeşitli etkinliklerle anıldı. Geçtiğimiz akşam saat 20.00’de Anıtpark’ta başlayan anma programına on binlerce vatandaş Türk Bayrakları ile katılım sağladı. Gölcüklüler hep birlikte FETÖ Terör Örgütünü ve darbecileri lanetlerken, şehitlerimizi dualarla andı.

Anma etkinliğine binler katıldı

İlçemizde Anıtpark’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral  Bülent Turan, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, Jandarma Komutanı Burçak Kırca, Belediye Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçemizin Siyasi Parti Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, STK ve Dernek Başkanları ve on binlerce vatandaş katıldı.

Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu

Gölcük Anıtpark’ta yapılan anma etkinliği saat 21.30’da Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ile başladı. Ardından anma etkinliğine katılım sağlayan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in konuşmalarına geçildi.

Altıntaş, “Bizler birlik ve beraberliğimiz ile güçlüyüz”

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi: “15 Temmuz Türk Demokrasi tarihinin en önemli günlerinden biridir. Çünkü Türk milleti demokrasiye olan sevdasını, özgürlüğe olan tutkusunu canı pahasına tüm Dünyaya göstermiştir. Demokrasi düşmanları ve Fetö terör örgütü Türk milletinin yaratılış özelliğini unutarak 15 Temmuz günü Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, beraberliğine, kamu düzenini bozmak için kalkışma hareketine girişmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, milletimize yapılan çağrı üzerine genci, yaşlısı, kadını, askeri, polisi bir ve beraber olarak canları, kanları pahasına 15 Temmuz kalkışma hareketine karşı çıkarak bu darbe girişimini önlemiştir. Bugün ülkemizi karanlığa götürmek isteyen, milletimizi bölmek isteyen darbecilerin yapmak istedikleri ve başaramadıkları hain kalkışmanın ikinci yılını yaşıyoruz. Siz değerli ve aziz milletimizin kararlı duruşu, kahramanca mücadelesi darbecilerin gözünü korkutmuş, planlarını suya düşürmüştür. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz anma etkinliğimize katılan halkımıza teşekkürlerimizi sunuyor, Allah’tan bir daha böyle olaylar yaşanmamasını diliyorum. Bizler birlik ve beraberliğimiz ile güçlüyüz. Bunu da bir yıl önce bugün tüm dünyaya gösterdik” şeklinde konuştu.

Ellibeş, “15 Temmuz’u Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Başkan Ellibeş konuşmasında, “Bundan 2 yıl önce birliğimiz için, beraberliğimiz için, Bayrağımız için, Cumhuriyetimiz için mücadele ettiğimiz, inandığımız kenetlendiğimiz bir günde, bir avuç vatan haini bir darbe teşebbüsü ile halkın iradesine, milli iradeye son verme girişiminde bulunma gibi alçaklığı gösterme cesaretini gösterdi. Ama hamdolsun çok şükür ki öncelikle halkımızın, milletimizin yani sizlerin sağlam iradesi, silahlı kuvvetlerimizin içerisindeki vatan için, bayrak için, gönülden inanmış olan çoğunluğumuzun, askerlerimizin, subaylarımızın sağlam iradesiyle ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu çelik irade sonucunda anında püskürtüldüler. Sizler, bizler 1 ay süreyle demokrasi nöbetimizi tuttuk ve bu akşam da burada nöbette olduğumuzu ifade etme adına buradayız. Hepinizden Allah razı olsun Gölcük her daim birlik ve beraberliğin en somut göstergesini en üst düzeyde göstermiştir. Burası şerefli Deniz Kuvvetlerimizin kalbi olan Donanmanın Merkezi bundan her zaman, her daim gurur duymuşuzdur. Biz donanmamızla her zaman etle tırnak gibi,  deri ile vücut gibi biriz beraberiz. Dün böyleydik, bugün böyleyiz, yarın da böyle kalacağız inşallah. İçlerinden çok küçük bir grubun ihanet içerisine katılması bu gerçeği değiştirmez. Bizler 15 Temmuz’u unutmayacağımızı, unutturmayacağız haykırmak adına buradayız. Her daim gür bir sesle haykıracağız. Biz demokrasi aşığız, biz vatanımızı seviyoruz, biz bu bayrak için ölmeye hazırız, biz milli ve manevi değerlerimiz adına gözümüzü kırpmadan seve seve canımızı verdik ve bundan sonra da veririz. Bundan en ufak bir tereddüdümüz yok. Ben bu vesileyle başta 15 Temmuz’da şehit olan ve diğer tüm şehitlerimize yüce Rabbimden rahmet diliyorum. İnanıyoruz ki, iman ettik ki her birinin yeri cennettir. Bizler de bu memleketin evlatları olarak haykırıyoruz, hainlik içerisinde olanlar duysun. Bu vatanı bölmek, parçalamak isteyenler duysun, milli birlik ve beraberliğimize göz kayanlar duysun. Biz hiçbir zaman size fırsat vermeyeceğiz. Biz biriz, biz beraberiz, biz birlikte Türkiye’yiz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

İlçemizdeki tüm camilerden sela okundu

Konuşmaların ardından 22.30-23.15 saatleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı vatandaşlarca dinlenildi. Saatler 00.13-00.30’u gösterdiğinde ilçemizdeki tüm camilerden Sala okundu.

Dombıra Yazarı Aslanbek Sultanbekov Anıtpark’ta

Gölcük’teki anma etkinliğine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı katılarak, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri gösterileri ile vatandaşların beğenisini topladı. Daha sonra Dombıra’yı yazan Kazak şarkıcı Aslanbek Sultanbekov Anıtpark’ta birbirinden güzel şarkılarını söyleyerek Demokrasi Nöbetine ortak oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Mürsel Paşa Türk Müziği topluluğu ilahiler eşliğinde sema gösterileri sundu. Gölcük Belediyesi ekipleri etkinlik alanında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.

Vatandaşlar hainleri lanetledi

Etkinlikte iki yıl önce darbe girişiminde yaşanan olayların belgeselleri sinevizyon da vatandaşlara gösterimi yapıldı. Birçok vatandaş FETÖ’cülerin yaptıklarını dikkatle izlerken, Türk Milletine yapılmak istenen kötü olayları nefretle izlediler ve hainleri lanetlediler.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL