Özgül Öğrenme Güçlüğü semineri 21 Aralık’ta

Özel İlkcan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özgül Öğrenme Güçlüğü ve Özel Eğitim konusunda son derece önemli bir eğitim semineri düzenleyecek. Psikolog A. Kaan Yılmaz tarafından verilecek olan seminer, 21..

Özgül Öğrenme Güçlüğü semineri 21 Aralık’ta

Özel İlkcan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özgül Öğrenme Güçlüğü ve Özel Eğitim konusunda son derece önemli bir eğitim semineri düzenleyecek. Psikolog A. Kaan Yılmaz tarafından verilecek olan seminer, 21 Aralık Cuma günü Derince Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Seminer 13.30’da başlayacak.

SEMİNERDE ELE ALINACAK

Psikolog A. Kaan Yılmaz, seminerde genel olarak özgül öğrenme güçlüğü, alt türleri, belirtileri ve nedenleri konularını ele alacak. Bunun yanı sıra Özel Öğrenme Güçlüğü olan çocukta özel ve bireysel eğitimin önemi, ailelere tavsiyeler gibi konulara değinilerek, Özel Öğrenme Güçlüğünün tedavisi mümkün mü sorularına yanıt aranacak.

ÖÖG NEDİR?

Okuma yazma matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğüdür. Amerika Psikiyatri Birliği’nin ( APA 2001 ) tanımına göre Özel Öğrenme Güçlüğü; zekası normal ya da normalin üstünde olan bireylerin, standart testlere göre yaş, zeka düzeyi ve aldığı eğitim göz önünde bulundurulduğunda okuma, matematik ve yazılı anlatım düzeyinin beklenenin önemli ölçüde altında olmasıyla tanısı konulan bir bozukluktur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL