58 Yetim Çanakkale Gezisinde

İHH Kocaeli İnsan Yardım Derneği’nce düzenlenen etkinlikte 58 yetim çocuk ve aileleri Çanakkale Şehitliği’ni ve tarihi müzelerini ilk kez görme heyecanı yaşadı. Kocaeli de 420, dünyanın dört bir tarafında binlerce..

58 Yetim Çanakkale Gezisinde

İHH Kocaeli İnsan Yardım Derneği’nce düzenlenen etkinlikte 58 yetim çocuk ve aileleri Çanakkale Şehitliği’ni ve tarihi müzelerini ilk kez görme heyecanı yaşadı.

Kocaeli de 420, dünyanın dört bir tarafında binlerce yetime destek olan, maddi yardımların yanında gezi, piknik, fidan dikme, uçurtma şenliği gibi sosyal kültürel faaliyetlerle de yetim çocukların hayata hazırlamasına katkı sunan İHH Kocaeli, gerçekleştirdiği Çanakkale gezisiyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Geziyle alakalı İHH Kocaeli Yönetim kurulu üyesi Hüseyin Kanca; “Çanakkale destanının yazıldığı bu güzel coğrafyayı yerinde görmek ve ecdadımızı anlamak, hele de bunu yetim yavrularımızla birlikte yaşamak anlamlıydı. Bu anlamlı gezimize destek sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen gönüllü ve bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL