9.Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği Sona Erdi

Bu yıl 9.’su yapılan ve 3 gün süren Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı 7 yabancı ülkeden 18 yabancı ve 65 Türk sanatçı olmak üzere 465 Kırkyama sevdalısının katılımları ile..

9.Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği Sona Erdi

Bu yıl 9.’su yapılan ve 3 gün süren Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı 7 yabancı ülkeden 18 yabancı ve 65 Türk sanatçı olmak üzere 465 Kırkyama sevdalısının katılımları ile fotomaraton yarışması ödül töreni ve sergisi ile son buldu.

Üç gün boyunca etkinlik yapıldı

Sanatçıların kendi yaptığı çalışmaların sergilendiğini ve açılışının gerçekleştiği 9. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı 3 gün boyunca vatandaşların beğenisine sunuldu. Festivalin 2.Günü Sosyolog Ali Aktaş tarafından “ Gölcük Sosyal – Kültürel Yapısı “ Öğretim üyesi Dr. Mine Can tarafından da “ Gölcük Geleneksel El Sanatları “konulu çalıştay, teknik paylaşım, sergi, çalıştay, defile, tiyatral gösterimler, folklor gösterimi, pişmaniye çekimi, lokma ikramı, Türk mutfağı ikramı ve 2018 Kırkyama Foto maraton yarışması ile birçok etkinlikler ile tamamlandı.

212 fotoğraftan 22 adedi sergiye layık görüldü

Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş’ın katılımıyla Fotomaraton Ödül töreni gerçekleşti. Kırkyama şenlikleri boyunca sergilenen eserler ve Etkinlikleri kapsayan fotoğraf yarışmasında 212 fotoğraf içerisinden 22 adedi sergilenerek 3 fotoğraf ödüle layık görüldü. Buna göre Fotomaraton Yarışmasında;

  1. Aytül Akbaş
  2. Şerife Keser
  3. Ömer Şahin Ödüllerini Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş verdi.

Ayrıca Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Dernek Başkanı İsmail İkiz ve jüri üyelerine Gölcük Belediye Başkanı İbrahim Tektaş tarafından plaket verildi. Festivale katılım sağlayan yabancı sanatçılar Güney Kore ekibi adına Jungsook Lee, Lim Aejin, Kim Hong Joo, İspanya’dan Natalia İnfantes Mangione, Fransa’dan Maryse Allard Le Roux, Mısır’dan Ekramy Hanafy Ahmed Mahmoud, Kırgızıstan’dan Alamanova Cholpon ödüllerini protokol takdim etti.

Festival tüm katılımcılar ile toplu fotoğraf çekilerek tamamlandı

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL