Dilovası Genel Güncel İzmit Yaşam

‘Açık Kapı’ dan Dilovası’na Ziyaret

 Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğünden Dilovası’na Ziyaret   Açık Kapı hizmetlerinin tanıtımı ve etkinliğini artırmak, kurum irtibat yetkililerini bilgilendirmek, personelin sistem kullanım hakimiyetini yerinde incelemek ve yetkililer ile koordineli..

‘Açık Kapı’ dan Dilovası’na Ziyaret

 Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğünden Dilovası’na Ziyaret

 

Açık Kapı hizmetlerinin tanıtımı ve etkinliğini artırmak, kurum irtibat yetkililerini bilgilendirmek, personelin sistem kullanım hakimiyetini yerinde incelemek ve yetkililer ile koordineli çalışarak sistemde uygulama birliği oluşturmak amacıyla Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube  Müdür V.  Nuran Sağlam, İl Koordinatörü  Tuğce Aktaş ve  Dilovası Kaymakamlığı  Açık Kapı Şefliği Sorumlusu       İsa Adıgüzel ile birlikte Açık Kapıdan sorumlu ilgili Kurumlara ziyaret gerçekleştiridi.

Kurumlara yapılan istişare ziyaretleri akabinde Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ziyaret edildi.

Kaymakam Metin Kubilay ; “Açık Kapı biriminde hedefin vatandaş odaklı bir iletişim ve problemlerinin çözümüne yönelik genel bir sistematik girişle problemlerin analizinin yapılarak bunları daha kalıcı hale getirmek, kamunun hizmetini vatandaşa daha sağlıklı bir şekilde sunulması amaçlanmaktadır. Tüm vatandaşlarımızın Hükümet Konağı Zemin katta hizmet vermeye devam eden ‘Açık Kapı’ biriminden faydalanabilir” dedi.

İçişleri Bakanlığımızca vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması, taleplere hızlı ve doğru çözümler üreterek devletle vatandaş arasında karşılıklı iletişim ve güvenin sağlanması, ayrıca kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması amacıyla    İlimiz Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğü ve 12 ilçe Kaymakamlığında Açık Kapı Şeflikleri faaliyete geçirilmiştir.

Vatandaşlarımız Açık Kapı Şube Müdürlüğümüze ve ilçelerimizdeki Açık Kapı Şefliklerine sözlü ve yazılı olarak talep ve şikayetlerini iletebildiği gibi (https://www.acikkapi.gov.tr/) web sitesi, mobil uygulama ve elektronik ortamda e-devlet üzerinden de müracaat edebilmekte olup, ilgili birimlere yönlendirilen başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılarak başvuru sahibine mesaj yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL