Genel

AK Parti’den istifa etmeyen belediye başkanlarına yönelik ince mesaj

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun gazetecilere yaptığı açıklamada gündemi sarsacak ifadeler kullandı. Sorgun, “Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur. Belediye başkanlarımız emaneti teslim etmesi gerekiyorsa teslim edecek. Bu koltuklar hiçbirimize babalarımızdan..

AK Parti’den istifa etmeyen belediye başkanlarına yönelik ince mesaj

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun gazetecilere yaptığı açıklamada gündemi sarsacak ifadeler kullandı. Sorgun, “Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur. Belediye başkanlarımız emaneti teslim etmesi gerekiyorsa teslim edecek. Bu koltuklar hiçbirimize babalarımızdan kalmadı. Bu koltuklar bizlere hizmet vermek için emanettir. Bu koltuklar kimsenin tapulu malı değildir” diye konuştu.

AK Parti Konya il başkanının istifa etmesinin ardından yerine atanacak yeni il başkanını belirlemek için düzenlenen temayül yoklamasına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını, 2019 seçimleri öncesinden belediye başkanlarının emaneti teslim edeceğini ifade eden Sorgun , “Belediye başkanları istifa etmeyerek direnç gösterirlerse nasıl bir yol izleyecek” şeklinde ki soruya ise, bugüne kadar her hangi bir direnç olmadığını dile getirerek, “Bunların belli opsiyonları vardır, Cumhurbaşkanımız onu açıkladı. Partinin yetki organlarında kurullarında bunlar görüşülür gereği yapılır. Ama o noktaya varmaz. Bu görevler bu koltuklar hiçbirimize babalarımızdan kalmadı. Bu koltuklar bizlere hizmet vermek için emanettir. Bu koltuklar kimsenin tapulu malı değildir” şeklinde konuşarak cevap verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL