Manşetler Politika Surmanset

Ak Partili Başkan Adayları Ankara’ya Gitti

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nda İlçe başkanlığına aday 4 isim belli oldu. 27 Ağustos’ta yapılacak Kartepe İlçe Kongresi için 9 aday adayı başvuru yapmış, geçen hafta temayül ve yerel mülakat..

Ak Partili Başkan Adayları Ankara’ya Gitti

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nda İlçe başkanlığına aday 4 isim belli oldu. 27 Ağustos’ta yapılacak Kartepe İlçe Kongresi için 9 aday adayı başvuru yapmış, geçen hafta temayül ve yerel mülakat tamamlanmıştı.

Parti genel merkezi, Kocaeli müfettişlerinin raporu ışığında 4 aday adayını Ankara’ya davet etti. İlçe teşkilatı üyeler kendilerine yakın gördükleri 3 ismin adını yazmıştı. Bugün sabah saatlerinde bu 3 isim belli oldu. Yusuf Özdemir, Ali Koç ve Serkan Seyhan Ankara’ya davet edildi. Ayrıca İlçe başkanlığı için Ak Parti İl Yöneticisi Mustafa Kocaman da aday olarak gösterildi. 4 isim, mülakat için Ankara’ya genel merkeze gidecek. Yaklaşık 10 gün sonra Kartepe yeni İlçe başkanını belirlemiş olacak.

Ankara’ya gitmeden önce değerlendirmelerde bulunan Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kartepe ile alakalı süreci başlatmıştık. Temayül yoklamalarını bitirdik. Temayülde ismi geçen kimler varsa onların değerlendirmesini Genel Merkezdeki koordinatörlerimiz netleştirdi ve 4 tane arkadaşımızın Genel Merkeze davet edilmesine karar verildi. Bize 12:00’de randevu verdiler. Bölge koordinatörü, teşkilat başkanı ve il koordinatörümüzle beraber birebir mülakatlara alıp nihai kararı verecekler, bize bunu ilan edecekler biz de o arkadaşın etrafında kenetlenmek suretiyle Kartepe kongremizi gerçekleştireceğiz. Dört aday da hepsi bu işi yapabilecek arkadaşlar. Siyasette en mükkemmel diye bir şey yok en uygun aday var. Genel Merkez tarz değiştirmediyse büyük ihtimalle bugün netleşir çünkü zaman kalmadı, 10 günlük bir zaman kaldı. En uygun aday kimse ona bakıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL