31 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 136.525
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.322
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 78
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.703
Genel Güncel Manşetler Politika Surmanset

Aksu,Millete Umut Bağlatmak Daha Büyük Haram

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, haftalık ilçe yönetim toplantısı sonrasında yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Yaklaşan yılbaşı ve Kudüs konusu üzerine açıklamalarda bulunan Aksu, ‘’Belediyeler, AVM’ler ve bunlara..

Aksu,Millete Umut Bağlatmak Daha Büyük Haram
Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, haftalık ilçe yönetim toplantısı sonrasında yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Yaklaşan yılbaşı ve Kudüs konusu üzerine açıklamalarda bulunan Aksu, ‘’Belediyeler, AVM’ler ve bunlara bir kısım esnafta katılarak yılbaşı çılgınlığında yarışıyorlar’’ dedi.
NOEL DEĞİL MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLAYALIM
Türkiye’nin hemen her yerinde alış veriş merkezleri, işlek caddeler ve çeşitli turistik mekânlar yılbaşı için süslenerek vatandaşlarımıza batının adetleri özendiriliyor diyen Aksu, konuşmasına şöyle devam etti.  ‘’insanlığı felakete sürükleyen batı medeniyeti ve onun mensuplarını taklit etmek bizim değerlerimiz ve tarihimizle bağdaşmaz. Kapitalist sistem her fırsatı değerlendirip alış veriş merkezlerini rengârenk süsleyerek yılbaşı kutlamalarını halkın gözüne masum ve hoş göstermeye çalışıyor. Ülkemizde birçok il ve ilçe belediyeleri de her yıl olduğu gibi bu yılda hazırlık yapmaya başladı bile. Hâlbuki bu belediyeler bu kaynakları farklı bölgelerde üniversite okuyan vatandaşlarına burs olarak verse ve onların eğitimine katkı sağlasa halkına ve bölgesine bağlı ve fedakâr nesiller yetiştirmiş olur. Yada daha faydalı alanlarda da kullanabilir. Bu bağlamda biz Müslümanların değerleriyle bağdaşmayan yılbaşı gecesi kutlamalarının yerine 31 Aralık Pazar günü saat 20.00 da Çayırova toprak düğün salonunda AGD (Anadolu gençlik derneği) ‘nin organize ettiği MEKKE’NİN FETHİ kutlamasına katılalım. Buraya çocuklarımızla katılım sağlayalım ve onlara da bu duyguları aşılayalım’’ dedi.
MİLLETE UMUT BAĞLATMAK DAHA BÜYÜK HARAM
Aksu, son günler de sık sık yaşanan piyango kuyruğu ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Haberlerde de sık sık gördüğümüz üzere şu anda Türkiye’nin en kalabalık yerleri piyango satış merkezleri. Düşünün 80 milyonluk ülkede, ortalama 90 milyon adet piyango bileti basılıyor. Sadece yılbaşı çekilişi için bastırılan bilet sayısı 35 milyon adet. Diğer şans oyunlarını saymıyorum bile… Peki, tartışma ne? Efendim piyango helal mi, haram mı? Şüphesiz ki inancımıza göre piyango haram ama bu işin fetva boyutu. Bir de sosyal boyutu var. “Piyango ne kadar haramsa, bir milletin umudunu piyango kuyruklarına mahkûm etmek ondan daha büyük bir haramdır. Faiz ne kadar haramsa, bu milletin kaynaklarını faiz yoluyla bir avuç hortumcuya akıtmak ondan çok daha büyük bir haramdır. Bir milleti ayakta tutan en önemli şey umududur. Artık maalesef bu umut kayboluyor’’ ifadelerini kullandı.
İSLAM BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TEŞKİLATI KURULMALI
Kudüs konusunun oldubittiye getirilerek kulak arkası edilmeden çözüme kavuşması gerektiğini, bu meselenin iman meselesi olduğunu belirten Aksu, ‘Niçin Türkiye bu konuyla fazla ilgileniyor’ demek Türkiye’de yaşayan Müslümanlara hakarettir. Bizim Müslüman olarak ilgilenmemiz iman meselesidir. Birleşmiş Milletler nezdinde bir karar alındı. Bu kararla birlikte her şey bitecek mi? Bugün bizim devamında beklediğimiz iki tane temel hareket noktası vardır. Eğer bu iki hareket noktası aktif hale getirilmezse bu yapılan şeyler hayalden öteye geçmeyen, sadece günü kurtarmaya yönelik atılan adım olacaktır. Birleşmiş Milletler ’de İslam ülkeleri için hak aramak bir yere kadar olabiliyor fakat Müslümanların lehine nihai sonuç elde edilemiyor çünkü veto hakkı bulunan daimi temsilci beş üyenin içinde Müslüman ülke yok. Dolayısıyla biz Müslümanlar için geriye tek seçenek kalıyor. Birleşmiş milletler de alınan Kudüs kararının arkasından ikinci hamleyi başlatmak mecburiyetindeyiz. İslam ülkeleri ayağa kalkacak ve ‘’biz yeniden büyük bir İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nı kuruyoruz’ diye dünyaya ilan edecekler. Tek ve en etkili çözüm yolu budur.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.