Güncel Manşetler

Ankara Kuşu Yine Rektör Görgün’ü Hedef Aldı

Ankara Kuşu isimli sosyal medya hesabı GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün hakkında ki tweetlerine bugün bir yenisini ekledi. Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün üniversiteye FETO Terör Örgütü ile..

Ankara Kuşu Yine Rektör Görgün’ü Hedef Aldı

Ankara Kuşu isimli sosyal medya hesabı GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün hakkında ki tweetlerine bugün bir yenisini ekledi.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün üniversiteye FETO Terör Örgütü ile bağlantılı kişileri işe alıyor şeklinde bir iddia oratay atan Ankara Kuşu isimli Twetter kullanıcısı Prof. Dr. Haluk Görgün’ün yaptığı yazılı açıklamanın ardından bugün yeni bir iddia daha ortaya attı. Ankara’da Ak Parti’ye yakın kulis açıklamaları ile tanınan Ankara Kuşu isimli sosyal medya kullanıcısının yeni iddiası ise bu gece saat 00:00’ı gösterdi. Gece saatlerinden sonra kendisinin haklı çıkacağını belirten bir açıklama ile iddialarına devam eden Ankara Kuşu’nun bu açıklaması ile ne demek istediği ise tam olarak anlaşılmadı.

Ankara Kuşu isimli sosyal medya hesabı “00.00’ı bekleyin. GTÜ Rektörü ve diğer sorumlular hem Kuş’tan özür dileyecek hem de Fetöcüleri işe almaktan idari yaptırıma maruz kalacaklar” şeklinde bir tweet atarak Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün’ü hedef alan bir açıklama daha yaptı.

 

 

 

 

 

 

HALUK GÖRGÜN NE DEMİŞTİ:

Ankara Kuşu isimli kullanıcının ilk iddiasından sonra yazılı bir basın açıklaması yapan Görgün şu ifadelere yer vermişti:
“Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında ve yerel basınımızda “Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün FETÖ’den ihraç edilen bir kişiyi işe almış”temalı asılsız haber içeriğine ilişkin kamuoyunda oluşturulan yanlış algı ve bilgi eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla bir açıklama yapılması gerekliliği doğmuştur. İlgili asılsız habere ilişkin olarak Üniversitemizin açıklaması kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır.
Öncelikle, Kanun Hükmünde Kararname ile görevden ihraç edilen memurların yine KHK ile göreve iade kararı olmadıkça tekrar kamuya dönme imkanları bulunmamaktadır. Sadece bu tespit bile iddianın asılsız, yersiz, kasıtlı ve cahilce olduğunu göstermektedir. Bunun dışında, Üniversitemizde yeni istihdam ettiğimiz akademik ve idari tüm personellerimiz için yetkili devlet birimlerinden inceleme sonucu ve onay gelmeden hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bu noktada, asıl üzücü olan şey bu kadar temelsiz bir iddianın bile basında haber yapılmış olması ve en azından haber yapmadan önce şahsımın ya da Üniversitemizin görüşünün alınmamış olmasıdır. Asılsız haberleri yapan ve bu haberlere alet olan tüm kişi ve kurumların sorumluluk bilinciyle kime ve hangi amaca hizmet ettiklerini yeniden gözden geçirmeleri bir vatandaşlık görevidir.
Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden FETÖ terör örgütü hakkında şahsım ve Üniversitemiz 15 Temmuz süreci ve sonrasında gerekli hassasiyeti göstererek diğer üniversitelerden çok daha önce harekete geçmiş ve bu malum terör örgütü ile ilişkisi olan personeli somut delillerle tespit ederek görevden almaları gerçekleştirmiş ve halen gerçekleştirmektedir. Basında yer alan bu asılsız haberlere ilişkin oluşturulmaya çalışılan algı sadece şahsımı değil aynı zamanda Üniversitemizi de hedef almaktadır. Ülkemiz için önem ve değer taşıyan her olay hakkında şahsım ve Üniversitemiz aynı sorumluluğu taşımakta ve gerektiğinde her türlü inisiyatifi alabilecek kararlılığı göstermektedir. Hem bu konu ile ilgili hem de FETÖ terör örgütü ile ilgili farklı konular kapsamında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Üniversitemize ulaştırılacak olan her türlü somut bilgi, belge ve kaynağın ivedilikle değerlendirilerek gereğinin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Bunun dışında, FETÖ terör örgütünden temizlenme sürecini engellemek ve karalamak amacıyla yapılacak olan her türlü asılsız, art niyetli, bilgi ve belgeye dayanmayan ihbarlar için de ilgili kişiler hakkında Üniversitemiz aynı kapsamda tüm kanuni ve hukuksal haklarını kullanarak gereğini yapacaktır. Bu vesileyle, üniversite olarak hakkaniyet ve hukuk çizgisinden sapmadan soruşturma konusu olan FETÖ terör örgütü kapsamında olduğu düşünülen her türlü idari ve adli olayın en kısa zamanda açığa kavuşturulması için sorumluluk almaktan ve gereğini yapmaktan hiç tereddüt etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.
Üniversitemizin son yıllarda yaşamış olduğu bilimsel ve yapısal gelişim aynı hızla devam edecek ve Ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığı Üniversitemiz için de vazgeçilmez ve tartışılmaz bir değer olacaktır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL