Artvinliler Darıca’da Coştu

Bu yıl 10. düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Artvinliler Gecesi ile devam ederken, Karadeniz müziğinin genç sesi Ekin Uzunlar konseri ile sahili dolduran binlerce kişi gönüllerince eğlendi. Başkan Karabacak ve..

Artvinliler Darıca’da Coştu

Bu yıl 10. düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Artvinliler Gecesi ile devam ederken, Karadeniz müziğinin genç sesi Ekin Uzunlar konseri ile sahili dolduran binlerce kişi gönüllerince eğlendi.

Başkan Karabacak ve beraberindekiler Artvinliler Dernek Gecesi öncesi dernek stantlarını dolaşarak yöresel ürünlerini satan derneklere hayırlı işler dileyip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirirken, sahilin hemen her noktasında vatandaşlar horon çekerek gecenin tadını çıkardı.

Horon ve halaylarla unutulmaz bir akşamın yaşandığı gecede Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş Artvinliler adına kısa bir selamlama konuşması yaparak kültürlerin yaşatılması adına düzenlenen bu önemli organizasyonda başta Başkan Karabacak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

YEŞİLİN BİNBİR TONUYLA GÜZEL ARTVİN

Programda bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise programa katılan herkese iyi eğlenceler dilerken, Artvin’in yeşilin bin bir tonuyla her yerinin ayrı bir güzellik taşıdığına vurgu yaptı. Başkan Karabacak, “her akşam farklı bir şehrimizi ve kültürlerini tanıdığımız 10.Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında bu akşam Karadeniz’in güzel şehri Artvin’deyiz ve Artvin’li hemşerilerimizle birlikteyiz. Üstünden nice hayatlar geçmiş geçmişten geleceğe uzanan köprüleri, şelaleleriyle, doğanın nakış nakış işlediği derin vadileriyle, Cehennem Deresi Kanyonuyla, sarp dağlar arasında kendine yol bulan Çoruh Nehriyle cennet vatan Artvin. Darıca ailesi olarak her akşam farklı bir coğrafyada farklı bir kültürümüzü yaşıyoruz. Programlarda emeği geçen dernek başkan ve yönetimlerimize teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

EKİN UZUNLAR’DAN MUHTEŞEM KONSER

Programda sahne alan Aytekin Yılmaz ve ekibinin yanı sıra Artvin Yöresi folklör ekipleri programa renk katarken, Karadeniz müziğinin genç ve sevilen seslerinden Ekin Uzunlar muhteşem sesi ve sahne performansıyla sevenlerine unutulmaz bir konser verdi. Vatandaşlar sahilin değişik noktalarında halaylar ve horonlarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL