Atatürk; Dilovası’nda Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Dilovası’nda Anıldı   Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 84. yılında Dilovası’nda törenlerle anıldı.   İlçe protokolünün çelenk sunumuyla başlayan törene İlçe Kaymakamı Metin..

Atatürk; Dilovası’nda Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Dilovası’nda Anıldı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 84. yılında Dilovası’nda törenlerle anıldı.

 

İlçe protokolünün çelenk sunumuyla başlayan törene İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürü Hadi Çiftçi, İlçe Jandarma Komutanı Said Arı, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, Muhtarlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye önünde başlayan anma töreninde Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından ve İstiklal Marşı okundu.

Program; çelenk sunumunun ardından  Belediye Kültür Merkezi’nde devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Şehit Can Duyar İlkokulu Müdürü Hasan Tekin’in günün anlam ve önemini anlatan Konuşmasının adından öğrenciler tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi, şiirler okundu, Atatürk anısına hazırlanan oratoryo gösteri yapıldı.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Son bölümde ise 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında, İlçede ki öğrenciler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Metin Kubilay ve Belediye Başkanı Hamza Şayir tarafından verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL