Atatürk; Dilovası’nda törenlerle anıldı 

Atatürk; Dilovası’nda törenlerle anıldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 83.yılında Dilovası’nda törenlerle anıldı. İlçe protokolünün çelenk sunumuyla başlayan törene İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe..

 Atatürk; Dilovası’nda törenlerle anıldı 

Atatürk; Dilovası’nda törenlerle anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 83.yılında Dilovası’nda törenlerle anıldı.

İlçe protokolünün çelenk sunumuyla başlayan törene İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Yazar, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Said Arı, Kurum müdürleri, Siyasi Parti İlçe başkanları ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

Belediye önünde başlayan anma töreninde Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından ve İstiklal Marşı okundu.

RESİMLERLE ATATÜRK ANLATILDI

Program; çelenk sunumunun ardından  Belediye Kültür Merkezi’nde devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisinin de yer aldığı programda, yine öğrenciler tarafından

Atatürk’ün sevdiği şarkılar

seslendirildi, şiirler okundu,

Atatürk anısına hazırlanan slayt gösterisi sunumu yapıldı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Son bölümde ise 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında, İlçede ki öğrenciler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Metin Kubilay ve Belediye Başkanı Hamza Şayir tarafından verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL