Atölyelerle öz güvenleri artıyor

Öğrenme ve el becerilerini geliştiriyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, 17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel..

Atölyelerle öz güvenleri artıyor

Öğrenme ve el becerilerini geliştiriyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, 17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere hizmet veriliyor. Merkezde birçok farklı alanda atölye derslerinin yanı sıra, el sanatları ve seramik atölyeleriyle engelli bireyler el becerilerini geliştiriyor ve grup çalışmalarına yatkınlık kazanıyor. el sanatları ve seramik atölyelerinde 90 öğrenci eğitim alıyor.

ATÖLYELERLE ÖZ GÜVENLERİ ARTIYOR

Öğrenciler seramik atölyesinde malzemeyi yoğurma, şekil verme, seramik fırını kullanma, malzemeyi boyama ve cilalama becerileri kazanıyor. Toprağa temas ederek negatif enerjilerini atan öğrenciler, el becerilerini ve kaba motor becerilerini de geliştiriyor. El sanatları atölyesinde ise grup çalışmalarıyla ortak öğrenme algısı oluşturularak, grup çalışmasına yatkınlık kazandırılıyor ve öğrenciler birlikte başarmaktan keyif alıyor. Ayrıca bu atölye faaliyetleriyle öğrencilerin zihinsel ve davranışsal becerileri gelişerek, ortaya koydukları ürünlerle öz güvenlerinin artması sağlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL