TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.387
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.205
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 74
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.282

“Ayçiçek yağı iktidarın sonunu getirecek”

Aras: Ayçiçek Yağı İktidarı Götürecek. Yeniden Refah Partisi Kocaeli il teşkilatı aylık il divan toplantısını, partinin il binasında bulunan milli görüş konferans salonunda gerçekleştirdi. Salgın hastalık nedeni ile toplantıya Kocaeli’..

“Ayçiçek yağı iktidarın sonunu getirecek”

Aras: Ayçiçek Yağı İktidarı Götürecek.

Yeniden Refah Partisi Kocaeli il teşkilatı aylık il divan toplantısını, partinin il binasında bulunan milli görüş konferans salonunda gerçekleştirdi.

Salgın hastalık nedeni ile toplantıya Kocaeli’ nin on iki ilçesinden belirli görevlerdeki parti yetkilileri katılabildi. Toplantıya genel merkezi temsilen katılan Kocaeli il sorumlusu Ulvi Çavdar’ a divan heyetinde yer verildi.

Toplantıya yoğun ilgi gösteren basın mensuplarının toplantının tamamını izlemesine olanak tanındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Mehmet Aras’ ın konuşması gündeme damgasını vurdu. Aras partililer tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Market Poşeti İktidarı Kaybettirdi, Ayçiçek Yağı İktidardan Edecek.

Aras’ ın konuşmasının merkezinde halkın yaşadığı hayat pahalılığı vardı. Kendisinin emekli olduğunu ve her zaman 5 lt yağ alma imkanı bulamadığını belirten Aras. sırtını rantiyeye dayayan kodamanlar kusura bakmasın bizim gücümüz marketten 2 lt yağ almaya yetti. Bu nedenle açıklamamı 2lt yağ üzerinden yapacağım, dedi.

Marketlerden en ucuza alınabilen yağın litresinin bir yılda %85 arttığını belirten Aras, hükümetin market poşeti ve soğan fiyatı yüzünden İstanbul ve Ankara ‘yı kaybettiğini, böyle devam ederse, Ayçiçek yağının iktidarın sonunu getireceğini ifade etti.

Bir İsyan da Gölcük İlçe Başkanından Geldi.

İlçe raporlarının verilmesi sırasında söz alan Gölcük ilçe başkanı Mustafa Bayazıt’ ın gündeminde de esnafın sorunları vardı. Kendisinin esnaflık yaptığını belirten Bayazıt, 20 yıllık esnaflığının en zor günlerini yaşadığını belirtti. Elektrik, su, doğalgaz ve temel tüketim maddelerine %100 ü aşkın zamların yapıldığını hatırlatan Bayazıt, bu böyle nereye kadar devam edecek, diye sordu.

Kamu bankalarının batan esnafa rahat nefes aldırmak yerine, mallarına haciz koyduğunu söyleyen Bayazıt, alışveriş merkezlerin de, belediyenin toplu taşıma araçları ve Pazar yerlerinde yoğun kalabalıklar halinde gezen vatandaşın, esnafın dükkanında oturmasına neden izin verilmiyor, dedi.

Esnaf meslek örgütlerinin, avm lobisi kadar etkisinin olmadığını söyleyen Bayazıt kürsüden alkışlar ile uğurlandı.

Başiskele de Yeni Başkan Tevfik Civelek.

İl başkanı Mehmet Aras, Kocaeli halkına Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından göreve atanan ve kongrede seçilerek göreve başlayan yeni ilçe başkanı Tevfik Civelek i tanıttı.

Partiden verilen bilgiye göre, Civelek; 1973 Başiskele doğumlu, evli ve üç çocuk babası, izmit imam hatip lisesinden 1992 de mezun oldu. 2 yıl fabrikada işçilik yapan ilçe başkanı, 2009 yılında Kocaeli gençlik spor il müdürlüğünde görev yapmaya başladı. Mehmet ali kağıtçı stadında 3 yıl stadyum sorumlusu olarak çalışan Civelek, parti kurulduğu günden beri Yeniden refah partisi il yönetiminde görev yapıyor.

 Son Söz Ulvi Çavdar’a Verildi.

Divanda son söz il sorumlusu Ulvi Çavdar a verildi. Kocaeli yi 40 yıldır tanıdığını uzun zaman ilimizde mesai harcadığını belirten Çavdar, partililer ile geçmiş siyasi deneyimlerini paylaştı. Genel merkez tarafından Kocaeli teşkilatlarına duyulan güveni anlattı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL