Politika

Durduğunuz kabahat!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Alman vekillere İncirlik’i ziyaret izni verilmemesiyle başlayan krizi değinin Bahçeli, “Hükümetin İncirlik krizi hakkında gösterdiği hassasiyet bizim için son derece isabetlidir…

Durduğunuz kabahat!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Alman vekillere İncirlik’i ziyaret izni verilmemesiyle başlayan krizi değinin Bahçeli, “Hükümetin İncirlik krizi hakkında gösterdiği hassasiyet bizim için son derece isabetlidir. Alman askerleri bu hafta ya da önümüzdeki hafta İncirlik’ten çekileceklermiş; Diyeceğimiz o ki; durduğunuz kabahat hepinize uğurlar olsun” dedi. Almanya, askerlerini İncirlik’ten çekeceğini duyurmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. “Ülkemiz devasa sorun dağları arasına sıkışmıştır. Meselelerimiz ağırdır, hiçbir vatandaşımız yarınından emin değildir. Bunca olumsuzluğa rağmen milletçe kenetlenmekten başka seçeneğimiz yoktur” diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü’nü ziyaret etmek istemeleri iyi niyetli, karşılıklı anlayış, çıkar ve yardımlaşmaya dayanıyorsa bunda bir mahsur olmayacaktır… Yok eğer nalıncı keseri gibi hep kendisine yontuyorsa, kimse kusura bakmasın buna da müsade edilmemeli, edilmeyecektir… Hükümetin bu konudaki göstermiş olduğu hasssiyet ve haysiyetli tavır bize göre son derece isabetlidir. Alman askerleri bu hafta veya gelecek hafta çekilecekmiş. Durduğunuz kabahat, hepinize uğurlar olsun. Yetmezse Konya’dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün’e mi gidiyorsunuz, Fizan’a mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL