Genel

Bakan Arslan’dan bayram müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “Bayram tatili boyunca 81 ildeki yolların tamamında mecburi çalışmalar dışındaki tüm bakım, onarım ve yol yapım çalışmalarının hepsini durduracağız.” dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme..

Bakan Arslan’dan bayram müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “Bayram tatili boyunca 81 ildeki yolların tamamında mecburi çalışmalar dışındaki tüm bakım, onarım ve yol yapım çalışmalarının hepsini durduracağız.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki bakım ve onarım çalışmalarının bu gece yarısı itibarıyla tamamlanacağını ve köprünün 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olmak üzere hizmete açılacağını söyledi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram tatili öncesi vatandaşlara bazı müjdeler vermek istediklerini kaydederek, 30 Ağustos’ta bitmesi planlanan ancak daha sonra 25 Ağustos’a çektikleri köprü onarım çalışmalarının bu gece yarısı biteceği müjdesini verdi.

Arslan, 10 günlük bayram tatili boyunca sürücülerin ve yolcuların rahat etmesi için 81 ildeki yolların tamamında mecburi çalışmalar dışındaki tüm bakım, onarım ve yol yapım çalışmalarının hepsini durduracaklarını söyledi.

Bayram süresince Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen köprü ve otoyollarda 30 Ağustos’tan başlamak üzere 5 Eylül saat 07.00’ye kadar ücret alınmayacağını dile getiren Arslan, insanların ve yolcuların daha rahat seyahat edebilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.

Arslan, tüm ulaşım alanlarında ilave seferler koyduklarını kaydederek, uygun olan otobüslerle ek seferlerin önünü açtıklarını, kara yolundaki kapasiteyi artırdıklarını vurguladı.

Yola çıkacak sürücülere kurallara uymaları yönünde çağrıda bulunan Arslan, tatil süresinde onların rahat edebilmeleri için ellerinden gelen ne varsa yaptıklarını ve yapacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL