Güncel Manşetler

Bakan Gebze’de İhracatın Yıldızlarını Ödüllendirdi

Gebze Ticaret Odası,‘İhracatın Yeni Yıldızları’ ödül töreni Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Gebze Ticaret Odası,‘İhracattın Yeni Yıldızları’ ödül töreni önceki gün Şekerpınar’da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi…

Bakan Gebze’de İhracatın Yıldızlarını Ödüllendirdi

Gebze Ticaret Odası,‘İhracatın Yeni Yıldızları’ ödül töreni Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gebze Ticaret Odası,‘İhracattın Yeni Yıldızları’ ödül töreni önceki gün Şekerpınar’da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Ramada Plaza Asia Airport’ta düzenlenen ödül törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıkoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Vekili Ömer Karaman, Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, OSB başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“SANAYİNİN BAŞKENTİ KOCAELİ ve KOCAELİ’NİN KALBİ GEBZE”

Törende ilk olarak ev sahibi GTO Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Katılımcılara teşekkür eden Çiler: “Ödül töreninde sizlerle beraber olmanın onur ve gururu yaşıyorum. 15 Temmuz 2017 bizleri bayraksız, vatansız bırakma girişimi bir yılı geride bıraktı. 15 Temmuz hain darbe girişimim canı bahasına koruduk. Bu olumsuzlukların üstesinden geldik. Alınan önlem ve reformlar sayesinde 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam ediliyor. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile başlayan milli istihdam seferberliğinde bir rekora imza atıldı. Milli istihdam seferberliği ile 1 milyon 200 bin kişiye istihdam sağlandı. Bu rakam 1 milyon 480 bine ulaştı. Bugün burada başlattığımız ihracat yapmaya başlayan odamız firmalara ödüllerini vermek için bir araya geldik. Tüm firmaları tebrik ediyorum. Bölgemizde 10 adet OSB var. Türkiye’de ilk kurulan teknopark bu bölgededir. Gebze’de toplam 3 tane vergi dairemiz var. Türkiye’nin başkentti Ankara. Sanayinin başkentti Kocaeli, Kocaeli’nin de kalbi Gebze’dir.” dedi.

“BÖYLE BİR ODAYA SAHİP OLMAK GEBZE İÇİN ŞANSTIR”

Nail Çiler’in konuşmasından ardından ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu bir konuşma yaptı. TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu, “Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ülkelerin hatta şehirlerin gücünün kaynağı müteşebbislerdir. Gebze Ticaret Odası’nı kutluyorum. Odamız çok doğru iş yapıyor. Başarılı girişimleri tebrik edeceğiz ki müteşebbis yetişsin. Kadınlarımızı, çocuklarımızı girişimci olması için teşvik etmeliyiz. Sizler gibi müteşebbisler oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez. Bakanımız her konuda istişare ederek adım atıyor. Gebze Ticaret Odası Türkiye’deki en başarılı odalardan biri. Gebze Ticaret Odası beş yıldızlı bir oda. Paris ve Londra Ticaret Odaları’ndaki hizmetin aynısını veriyor. Odamız 15 Temmuz hain darbe girişiminde tavrını ilk gösteren odalardan biri. Şehit yakınları ile bağış kampanyasında en çok destek veren 7 odadan biri oldu. Girişimcilik eğitimlerde 633 kişi işini kurdu. Gebze Teknik Üniversite ile işbirliği başarılı öğrencilere burs veriyorlar. 5 tane 112 acil servis merkezi açtılar. Halk Eğitim Merkezi ve Kızılay binası yapıyorlar. Gebze Ticaret Odası daha ne yapsın. Gebze’ye değer katmaya devam ediyor. Böyle bir odaya sahip olmak için Gebze için bir şanstır. Başta oda başkanı Nail kardeşim ve yönetimi olmak üzere herkesi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

VALİ AKSOY TEBRİK ETTİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da bir konuşma yaparak, “Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin en önemli noktasını Kocaeli oluşturuyor. Her boyutta Türkiye ekonomisine büyük katkı yapan bir kent. Cumhuriyetin 100 yılında cumhurbaşkanımız bazı hedefler koydu. İhracatta istenilen hedefe ulaşmak için bu tür teşvikler büyük önem teşkil ediyor. Ödül alacak tüm firmaları tebrik ediyorum.” dedi.

“İLÇE OLMASINA RAĞMEN ÖNEMLİ BİR MERKEZ”

Son olarak ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bir konuşma yaptı. Bakan Tüfenkci, “Gebze Ticaret Odamızın sertifika programını tamamlayan ve ihracatın yıldızları olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ekonomide bazen sadece rakamlara bakıyoruz. Ama rakamların ötesine de bakmalıyız. Türkiye’de ekonominin başarısı iş adamlarının başarısıdır. Gebze bir ilçe olmasına rağmen ülkemiz ekonomisinin önemli merkezlerinden biri. Türkiye sanayisin yüzde 15’ini barındırıyor. Odalarınızı üyeler olarak aktif şekilde kullanıp harekete geçirin. Hükümet olarak işadamlarını önünü açmak ve sorunları çözmek için her türlü desteği vermeye hazırız. Ar-Ge yasasını hayata geçirdik. Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi olması demek teknoloji üretmek demektir. OSB’lerin yapılarını daha aktif hale getirdik. Sizler bize sorunları iletirseniz o soruna çözüm buluruz. Odalar sizlerle bizim aramızda bir köprü kuruyorlar. Türkiye’ye daha fazla yabancı sermaye gelmesi için çalışıyoruz. Tüm firmalara başarılar diliyorum. Bu programı düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ,‘İhracatın Yeni Yıldızları’ ödülleri verildi. Ödül töreninde sahneye çıkan ve ödülünü alan firmalar ise şu şekilde:

Günsan Çelik Mamülleri Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi, 

Politeks Ambalaj ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, 

Vektör Kontrol Sistemleri Müşavirlik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, 

Kartallar Boya ve Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 

Ekol Kalıpçılık Poliüretan İmalat Nakliye Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 

Hürmak Plastik Otomotiv Makine İmalat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 

Ertuğ Mühendislik İnşaat Turizm Taşıt Araçları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 

Tekiş Teknik Erozyon Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 

Coşkun Arıtma Sistemleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 

Dündar Metal Nakliyat İnşaat ve Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 

Patent Makine Mühendislik, 

Adam Temiz Enerji Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 

Umut Tayan-Tayan Safsu Üretim ve Toptan Satış, 

Detsa Trafo Kazan İmalatı ve Çelik Konstrüksiyon Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, 

Zetplast Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret anonim Şirketi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL