Barış Dolu Çocuklar, Güvenli Bir Gelecek İçin Buluştu

Quick Sigorta Gülseren – Hüseyin Doğan İlkokulu’nda   Cumhuriyetin 100 üncü, TBMM’nin açılışının 103.yılında geleceğimizin temellerini oluşturan çocuklarımız için Quick Sigorta ve Menova Gelişim iş birliği ile “güven dolu gelecek”..

Barış Dolu Çocuklar, Güvenli Bir Gelecek İçin Buluştu

Quick Sigorta Gülseren – Hüseyin Doğan İlkokulu’nda

 

Cumhuriyetin 100 üncü, TBMM’nin açılışının 103.yılında geleceğimizin temellerini oluşturan çocuklarımız için Quick Sigorta ve Menova Gelişim iş birliği ile “güven dolu gelecek” temalı etkinlik yapıldı.

 

Quick Sigorta Gülseren – Hüseyin Doğan İlkokulu’nda,  Marmara Üniversitesi öğretim elemanı Dr. Elif Küçükoğlu tarafından gerçekleştirilen etkinliğin bir diğer amacı da 23 Nisan ‘da barış temeline dayalı gelecek tasarımı ile ilgili farkındalık kazandırmaktı.

 

Bu kapsamda çocukların nasıl bir gelecek düşlediklerine odaklı başlayan etkinlik, Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Çocuk Bayramı’nda, “BARIŞ” dolu bir dünyada “GÜVENLE” yaşayacak çocuklar için coşku ve neşe dolu oyunlarla farkındalık kazandıracak içeriklerle sürdü.

Yaşadığımız bu günlerde deprem güvenliği ve alınacak tedbirlerin “güvenli bir dünya tasarımı” ndaki önemi uygulamalarla pekiştirildi. Ayrıca, evde, okulda, trafikte, günlük yaşamda güvenlik kültürünü kazandırmak amacıyla oyunlar düzenlendi.

 

Geleceğin dünyasının bugünün çocukları tarafından kurulacağı bilinci ile planlanan etkinlik, erken dönemde çocuklara kazandırılacak becerilerin güvenli bir dünya için en önemli yatırım olacağı üzerine kurgulandı. Anasınıfından 4.sınıf öğrencisi çocukların yaş gruplarına göre ayrı ayrı planlanan uygulamalarda, Tahmin Et Kim?, oyunu ile güvenli ve güvensiz davranışları ayırt etme, Nasıl Bir Dünya?, oyunu ile beyin fırtınası ile gelecek tasarımı ve risk faktörlerini fark etme çalışmaları yapıldı.

İkramlar müzik, oyun, dans ve kutlamalarla süren etkinlik   Alanya Quick Sigorta Gülseren – Hüseyin Doğan İlkokulu’nun farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku ile kutlamanın yanı sıra barış dolu bir dünyada güvenli yaşam kültürü için farkındalık sağlandı.

 

24 Nisan’da Alanya Mahmutlar Quick Sigorta Gülseren – Hüseyin Doğan İlkokulu’nda gerçekleşen etkinliğin 23 Nisan’da açılışı yapılan ilk bölümünde ise çocukların kendilerini güvenli hissettikleri ortamları ifade etmeleri amacıyla, “En Güvenli Yer” temalı resimler yapmaları istendi. “Güvenli Bir Gelecek İçin Barış Dolu Çocuklar” sanal sergileri planlanarak sanal ortamda ziyarete açıldı. Bu resimler her sınıf için oluşturulan sanal müzeler ile okul içinde ve ailelerle paylaşıldı. Menova Gelişim öğrencilerinin 23 Nisan’a özel “Güvenli Bir Gelecek İçin Barış Dolu Çocuklar” sanal resim sergisini için

https://www.artsteps.com/view/643d3a52e9038350fa5bf207… adresini ziyaret edebilirisniz.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL