26 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 132.913
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.198
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.618
Genel Güncel Politika Surmanset

Başkan kendi işi ile uğraşsın, icra dairesi açmakla kendini meşgul etmesin.

MİLLET İCRAAT BEKLERKEN; İCRA ÇIKTI! Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık basın toplantısında;” Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İcra Dairesi” açarak dünya tarihine geçti. Evet! Yanlış duymadınız…

Başkan kendi işi ile uğraşsın, icra dairesi açmakla kendini meşgul etmesin.

MİLLET İCRAAT BEKLERKEN; İCRA ÇIKTI!

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık basın toplantısında;” Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İcra Dairesi” açarak dünya tarihine geçti. Evet! Yanlış duymadınız.  Büyükşehir Belediyesi kurdeleli-makaslı bir tören gerçekleştirdi ve aklımızla dalga geçerek “8. İcra dairesi”ni hizmete açıyorum” dedi. Belediye Başkanının burada ne işi var? Başkana samimiyetle soruyoruz. ” 8. İcra dairesi” ne iş yapar?  Halkımız için hayırlı bir hizmet midir? Öyle zannediyorum ki;  Bunlar en sonunda milleti yanlış ekonomi politikalarıyla borca esir ettiklerini kabul etti ve “Biz milletin ekonomik sıkıntılarına hiçbir çözüm bulamadık, bari haciz işlemlerini milletimize yakışır şekilde yürütelim.” dediler. Sonra da “8. İcra dairesi”ni büyük bir şeref vesikası olarak açtılar. 8 tane yerli ve milli bir işletme açamayanlar batırdıkları milletin batık mallarını almak için işletme açıyorlar. Hani nerede sizin güçlü Türkiye’niz? Sizin gücünüz gariban. Milletin parasını almaya mı yetiyor? Başkan kendi işi ile uğraşsın, icra dairesi açmakla kendini meşgul etmesin.

Bunlar önce Pazar yapacağız dedikleri yere ücretli otopark yaptılar, sonra da o otoparkın bir katını alelacele icra dairesi diye törenle açtılar. Buradan anlaşılıyor ki icralık çok adam var. E bir de baktılar dediler ki “Millette para falan yok, pazara gidip alışveriş yapamaz. En iyisi icra dairesi açalım da ek gelirimiz olsun.”

Belediye kendine çok güzel bir gelir kaynağı buldu. Bu kaynakla çar-çur ettiği paraları, yaptığı israfları kapatmaya, ört-bas etmeye çalışıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin; Türkiye’nin en borçlu belediyesi olarak icra dairesi açması ne kadar da manidar?  Büyükşehir Belediye Başkanı kendine dükkan açmış, bu dükkanla belediyenin borçlarını halktan tahsil etmeye çalışıyor.

Millet ne bekliyor? Bunlar ne yapıyor? Millet derdine çare olacak icraat beklerken Belediye icra derdine düşmüş. Anlaşılan o ki bunların, milletin sesine kulak vererek gerçek gündeme dönecekleri yok. Sanki sağır olmuşlar. Biz icra dairesi açan başkanlar değil, üretime, istihdama dönük tesis açan, milletin sıkıntılarını gören, işiten, şu ana kadar Ak Parti’de göremediğimiz başkanlar istiyoruz.2019 Mahalli seçimlerde Kocaeli ’ye yeni dönem hizmet sezonunu Saadet Partisi açacaktır.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.