Güncel Manşetler

Başkan Köşker’in Gaziler Günü Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Köşker mesajında, milletimiz için şehitlik ve gaziliğin vatan sevgisini, özgürlük ve bağımsızlığı, milli ve manevi değerleri..

Başkan Köşker’in Gaziler Günü Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Köşker mesajında, milletimiz için şehitlik ve gaziliğin vatan sevgisini, özgürlük ve bağımsızlığı, milli ve manevi değerleri her şeyden üstün tutan en kutsal makamlar olduğunu kaydetti.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şehitlik ve gaziliğin tarih boyunca milletimizi ayakta tutan manevi bir güç kaynağı olduğunu belirten Başkan Köşker, “Bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onların gösterdiği fedakarlıklar sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakabiliyoruz” dedi.  Başkan Köşker mesajına şöyle devam etti:“Milletleri millet yapan, onlara hayat veren, ayakta tutan değerler vardır. Gazilik ve şehitlik de, milletimizin tarihinde bin yılı aşkın geçmişi olan iki kutsal ve kardeş kavramdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatan sevgisinin sembolleri olarak milletimizin kalbinde her zaman çok özel bir yere sahip olmuştur.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİ

Bizler böyle kutsal bir payeye erişen, minnet borçlu olduğumuz gazilerimizin daha iyi bir hayat sürmeleri için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu kutsal vatana kararlılıkla sahip çıkacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi unvanı verilmesinin yıldönümü olan bu özel ve anlamlı günde Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL