Güncel Manşetler

Bayram öncesinde terminal yenilendi

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle tatlı bir telaş yaşanıyor. Bayram öncesi büyük yoğunluğun yaşandığı terminalde yolcu güvenliği ve konforu büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden..

Bayram öncesinde terminal yenilendi

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle tatlı bir telaş yaşanıyor. Bayram öncesi büyük yoğunluğun yaşandığı terminalde yolcu güvenliği ve konforu büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşım Park A.Ş.’nin devraldığı İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde başta güvenlik olmak üzere temizlik ve lojistik destek gibi birçok alanda yenilikler yapıldı. Terminalin giriş kapı sayısı güvenlik önlemleri çerçevesinde ikiye indirilip, modern güvenlik sistemleriyle donatıldı. Güvenlik önemlerinin yanında terminalin iç ve dış kısımlarında temizlik işleri sıkılaştırıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi ve sonrasında yaşanan yoğunlukta, vatandaşların İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ulaşımlarını güvenli şekilde sağlamaları için çok önemli uygulamalar faaliyete geçirdi. Terminalde bayram tatili boyunca yaşanan yoğunlukta, güvenliğin kontrol edilmesi için kapı sayısı ikiye indirildi. Bu iki ana kapıya bavul, çanta vb. eşyalar için X-Ray cihazları yerleştirildi. X-Ray cihazının yanında kapı detektörleri konumlandırıldı. Böylelikle terminal binası içerisine kesici, delici ve silah gibi tehlikeli maddelerin girişinin engellenmesi hedefleniyor. Güvenlik önemleri çerçevesinde İzmit’in simgesi olan pişmaniyeyi, kaçak olarak satmaya çalışan satıcılar engellenirken, bu kişiler hakkında gerekli cezai işlemler uygulanıyor.

TRAMVAYDAN GELEN YOLCULAR İÇİN

Terminalin hemen yanında olan tramvay durağını kullanarak yerleşkeye girmek isteyen vatandaşlar için de güvenlik önemleri alındı. Tramvay durağından gelen yolcuların güvenliğinin sağlanması için X-Ray cihazı ve kapı detektör sistemleri kuruldu. Kamera sistemi ile izlenen terminalde 36 güvenlik personeli görev yapıyor.

TEMİZLİK ÖNEMSENİYOR

Terminal binası içerisinde ve dışındaki alanlarında, temizlik araçlarıyla çalışmalar yapılıyor. Yenileme faaliyetleri çerçevesinde terminaldeki lavaboların değiştirilme çalışmaları devam ediyor. Yenilenen terminal tuvaletleri Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların hizmetine açılacak. Terminal yerleşkesi içerisinde 23 temizlik personeli görev yapıyor.

TEKERLİKLİ SANDALYE VE YÜK TAŞIMA ARAÇLARI

Bedensel engelli vatandaşların terminal içerisindeki gerekli işlemlerinin sağlanması ve ulaşım zorluğu çekmemesi için de terminal güvenlik personeli tarafından yardım ediliyor. Engelli vatandaşın terminale gelmesinden sonra tekerli sandalye hizmeti sunuluyor. Ayrıca yolcuların terminal yerleşkesi içerisinde yüklerini taşıyabilmeleri için yük taşıma araçları da bulunuyor. Bavul, çanta gibi yüklerini taşıyabilmeleri için kullanılan bu araçlarla yolcular, istedikleri yere yüklerini rahat bir şekilde taşıyabiliyor.

DİĞER YENİLİKLER

Terminal binasının ana giriş ve bekleme salonunda bilgi ekranları kuruldu. Bilgi ekranlarında otobüslerin kalkış ve varış saati, peron numaraları gibi, yolcuları yönlendiren 5 yeni bilgi ekranı hizmete sunuldu. Terminal binasının ana giriş bölümleri camekânların üzerindeki yapıştırıcılar sökülerek, iç mekânların doğal ışık ile aydınlatılması sağlandı. Yenileme çalışmaları kapsamında terminalin mevcut yangın detektör sistemi de yenilendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL