Manşetler Surmanset

Bayramda Kocaeli’de Hava Nasıl Olacak?

Bayram tatilinde Kocaeli’de hava nasıl olacak? Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporu değişti. Meteoroloji o gün için yağmur uyarısı yapmıştı. Öte yandan Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde havanın nasıl..

Bayramda Kocaeli’de Hava Nasıl Olacak?

Bayram tatilinde Kocaeli’de hava nasıl olacak? Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporu değişti. Meteoroloji o gün için yağmur uyarısı yapmıştı. Öte yandan Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde havanın nasıl olacağına dair de Meteoroloji tahminini açıkladı.

1 Eylül’de başlayacak Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını sürdüren vatandaşların merakla araştırdığı Meteoroloji verilerine göre bayram tatilinin ilk yarısında yurdun büyük bölümünde hava açık olacak. Bayram tatilinin ilerleyen günleri için hava durumu netlik kazanmasa da sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerinde seyredecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hava durumu tahminlerine göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yaşanmayacak, hava Akdeniz ve Doğu Anadolu’da mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.
Bayrama kadar olan hava tahminini açıklayan Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün raporuna göre bugün kentimizde az bulutlu bir hava hakim, en düşük sıcaklık 19, en yüksek sıcaklık 30 derece. Nem yüzdesi ise 92.
28 Ağustos Pazartesi günü yani yarın da az bulutlu bir hava bekleniyor Kocaeli’de. En düşük sıcaklığın 20, en yüksek sıcaklığın 31 derece olacağı yarın, ne oranı yüzde 94 olarak tahmin ediliyor.
29 Ağustos Salı günü bulutlar artıyor, kentimizi parçalı bulutlu bir hava bekliyor. Hava sıcaklığı da nem oranı da bir önceki gün ile aynı, değişmiyor. 30 Ağustos Çarşamba günü için daha önce yağmur uyarısı yapılmıştı ancak Meteoroloji bu tahminini değiştirdi. Parçalı bulutlu bir havanın beklendiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde en düşük sıcaklık 20, en yüksek sıcaklık 29 derece, ne oranı ise yüzde 81.
Ve 31 Ağustos Perşembe günü yani bayram arifesinde de parçalı bulutlu bir hava hakim olacak kentimizde. En düşük sıcaklığın 17’ye kadar gerileyeceği Kocaeli’de en yüksek sıcaklık 30 derece seviyesinde seyredecek. Nem oranı yüzde 92’ye yükselecek. Meteoroloji Müdürlüğünün tahminine göre Kocaeli’nin bayramı da yağmursuz geçirmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL