Benimle Satranç Oynar mısın?

Darıca Faik Şahenk İlkokulu 2.sınıfında okuyan ve satrançça gönül vermiş minik öğrenciler Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesin sürpriz bir ziyarette bulundular. Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş  bu güzel öğrencileri..

Benimle Satranç Oynar mısın?

Darıca Faik Şahenk İlkokulu 2.sınıfında okuyan ve satrançça gönül vermiş minik öğrenciler Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesin sürpriz bir ziyarette bulundular. Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş  bu güzel öğrencileri kendi makamında ağırlayarak onlarla birlikte ufak bir satranç turnuvası da yaptı. Bu güzel ziyarete İdari ve Mali İşler Müdürü Cebrail Kuru ve Hastane Başhekimleri de katıldı ve öğrencilere armağanlar vererek onların mutluluğuna katkı sağladılar.

Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür güzel organizasyonlara her zaman kapılarının açık olduğunu dile getirdi. Ayrıca hepsi ile tek tek ilgilenerek güzel bir sohbet havası da yaşattı. Meslek seçimlerini öğrenirken yazar olmak isteyen öğrenciye de kendi kaleme aldığı “ Gönülden Düşenler” isimli şiir kitabını hediye ederek yaşamı boyunca kendisine başarılar diledi.

Öğrencilerin öğretmenleri yaptığı açıklamada ise “Satranç öğretmeyi amaçlayan bu projeye ile bir çok öğrencimize ulaşmayı hedefliyoruz. Resim, müzik, matematik gibi satranç da çocukların gelişmesinde önemli enstrümanlardan biri. Çocukların yeteneklerinin yüzde yetmişi bu çağlarda gelişiyor. Proje düşünme becerilerinin gelişmesi, zihinsel gelişim açısından çok önemli. Bundan dolayı bu projeye okul yönetimimiz olarak da gerekli önemi veriyoruz”. Ayrıca bizi burada en güzel şekilde misafir eden başta başhekimimiz Doç.Dr.Mustafa Güneş olmak üzere tüm hastane yönetimine teşekkürlerimizi sunarız ifadelerini kullandılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL