Güncel Manşetler

Bilecikliler’den Muhteşem Gece

Darıca Belediyesi 9.Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda ülkemizin sevilen seslerinden Yusuf Güney’in sahne aldığı Bilecikliler Dernek Gecesinde vatandaşlar Türk Bayraklarıyla adeta görsel şölen sundular. Bilecik Chp Milletvekili Yaşar Tüzün ve Ak..

Bilecikliler’den Muhteşem Gece

Darıca Belediyesi 9.Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda ülkemizin sevilen seslerinden Yusuf Güney’in sahne aldığı Bilecikliler Dernek Gecesinde vatandaşlar Türk Bayraklarıyla adeta görsel şölen sundular.

Bilecik Chp Milletvekili Yaşar Tüzün ve Ak Parti Eski Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen Bilecik dernek başkanları ve binlerce vatandaşın katıldığı gecede sahne alan üç farklı folklör ekibi ve Mehteran takımının müzik ziyafeti ile Bilecikliler Derneği Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’na damga vurdu.

Gecede açılış konuşmasını yapan Bilecikliler Dernek Başkanı Ali Ekmel Bilir, “bu anlamlı akşamda  bizleri yalnız bırakmayan tüm protokol, dernek başkanları ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şeyh Edebali’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünden hareketle hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. Yaklaşık 45 gün boyunca her akşam farklı bir şehrin güzelliklerini yaşama imkanı bulduğumuz bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

RÜYADAN DOĞAN DEVLET OSMANLI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise programlarına iştirak eden herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “bu gece rüyadan doğan devlet, kuruluş ve kurtuluş şehri Bilecikteyiz. Osmanlı’nın ilk merkezi, taşı mermer, toprağı seramik olan şehir Bilecik’teyiz bu akşam. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’  diyen Osmanlı devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali’siyle, zengin kültürel değerleriyle, Ertuğrul Gazi türbesi, Dursun Fakı Türbesiyle, Türk büyükleri platformu, Saat kulesi, Metristepe Zafer Anıtı, mermeri, Bozüyük seramiği ile, Yemyeşil kekik kokan dağları ile, bozulmamış kirlenmemiş göletleri, ulu çınar, çam, Köknar ağaçları ile, Şehitler ve gaziler diyarı Bilecik’teyiz bu akşam.

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

“Oğul insanlar vardır şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler, Avun oğlum avun, güçlüsün, kuvvetlisin, akıllı ve kelamlısın; amma bunları nerede nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgârlarında savrulur gidersin. Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Daima sabırlı, sebatkâr ve iradene sahip olasın. Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizlilikler, bilinmeyenler ancak senin fazilet ve adaletinle gün ışığına çıkacaktır. Ey Osman! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini unutmayasın” sözleriyle Şeyh Edebali’nin 600 yıla ışık tutan sözlerini dile getiren Karabacak geçmişimize ve ecdadımıza sahip çıkmamız gerekir. 15 Temmuz akşamında ülkemizi bölmek isteyenlere karşı halkımız bir oldu, birlik oldu, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle sokaklara çıkan halkımız vatanına ve  geleceğine sahip çıkmıştır.” diyerek Türk Bayraklarıyla sahili dolduran vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEHRİN EMİN OLUNAN KİŞİSİNE VERİLİR

Bilecik Chp Milletvekili Yaşar Tüzün ise yaptığı kısa selamlama konuşmasında, programa katılan herkesi selamlayarak başlarken “Bu güzel programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Kocaeli deyince akla küçük Türkiye geliyor. Böyle güzel bir mozaik olan Kocaeli’de, Darıca’da değerli hemşerilerimizi görmek beni çok memnun etti. Belediye başkanlığı şehr-i emindir. Belediye Başkanlığı şehrin emin olunan kişisine teslim edilir. Üç dönemdir Belediye Başkanımızı seçtiniz, kendisi de üç dönemdir sizler için çalışıyor, gecesini gündüzünü sizlerle birlikte geçiriyor. Bu mutluluğu tüm Darıcalılara yaşattığı için bende belediye başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.” diyerek programa katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YUSUF GÜNEY’DEN UNUTULMAZ KONSER

Protokol konuşmalarının ardından dernek yönetimi tarafından protokol üyelerine plaket takdimi yapıldı. Folklör gösterileri ve Mehter Takımı’nın gösterilerinin ardından sahne alan ülkemizin sevilen seslerinden Yusuf Güney sahili dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Konserin sonunda Başkan Karabacak Yusuf Güney’e bir plaket takdim ederken, Güney’de kendilerini bu güzel akşamda Darıcalılarla buluşturan Başkan Karabacak ve dernek yönetimine teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL