Eğitim Genel Güncel Kültür Sanat Yaşam

“Bir Kent Bir Mekan”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Bir Kent Bir Mekan”: Fotoğraf ve Video Sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açıldı.   Güzel Sanatlar Fakültesi’nin “Bir Kent Bir Mekan” temalı  Fotoğraf ve Video..

“Bir Kent Bir Mekan”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Bir Kent Bir Mekan”: Fotoğraf ve Video Sergisi Seka Kağıt Müzesi’nde açıldı.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin “Bir Kent Bir Mekan” temalı  Fotoğraf ve Video Sergisi, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Müzeler Şube Müdürü Taha Hülagü, Müze çalışanları, Üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla Seka Kağıt Müzesi’nde açıldı.

Sergide, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Oylum Tunçelli’nin yürütücülüğünü yaptığı “Mimari Fotoğraf” dersi kapsamında, öğrencilerin ürettiği Seka Kağıt Müzesi iç ve dış mekan görünümlerinden oluşan fotoğraflar yer alıyor. Sergiye, Öğr. Gör. Aydın Ketenağ ile Öğr. Gör. M. Harun Töle’nin Video ve Fotoğraf Atölyesi/Görsel Kültür dersi kapsamında öğrencilerle birlikte gerçekleştirdikleri “İzmit” temalı video çalışmaları da eşlik ediyor.

Çalışmaları Seka Kağıt Müzesi Kağıt Makinesi Salonu ile Bodrum Katında 26 Aralık tarihine kadar izlenebilecek öğrencilerimizin isimleri ve eserleri şöyle: İrve Candoğan/ Fotoğraf ve Video(Devnim), Bilal Yılmazel/Fotoğraf, Didem Medine İnci/Fotoğraf, Güven Göçmen/Fotoğraf, Mahir Can Kuş/Fotoğraf, Özgür Adak/Fotoğraf, Şahinde Karadeniz/Fotoğraf, Mustafa Yağız Ersöz/Fotoğraf, Koray Şentürk/Fotoğraf, Simay Küçük/Fotoğraf, Zeynep Bağatar/Fotoğraf, Emine Abbas/Fotoğraf, Serhat Güner (Nefes), Ozan Yalçın (Shot), Selenay Taner (Döngü), Yunus Erdem (Şehrin Ritmi), Banu Koşar-Erkin Hızal (Zaman Tüneli), Yasin Yılmaz (İzmit ve Tarih), Büşra Denizli (Bisiklet), Yunus Erdoğan (Kıyı), Onurhan Güçlü (İsmit), Türkan Toraman (Pişmaniye), Hasan Çavuşoğlu-Giray Kapan-Orhan Ömarlı (Seka Üçlemesi), R. Ceyda Kaya (Hodri Meydan).

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL