Genel

Bunu Yapanın Ehliyetine El Konulacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kırmızı ışıkta geçiş tekrar ederse, sürücüye yeni cezalar geleceğini açıkladı. Soylu “Kırmızı ışık ihlallerinde para cezasıyla birlikte ihlalin tekrarı halinde belgenin geçici süreyle geri alınması yaptırım..

Bunu Yapanın Ehliyetine El Konulacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kırmızı ışıkta geçiş tekrar ederse, sürücüye yeni cezalar geleceğini açıkladı. Soylu “Kırmızı ışık ihlallerinde para cezasıyla birlikte ihlalin tekrarı halinde belgenin geçici süreyle geri alınması yaptırım gelecek” dedi.

Trafik Güvenliği ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı, Ankara’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu’nda yapıldı. Çalıştaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok katıldı.

YENİ CEZA GELİYOR
Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kırmızı ışık ihlali durumunda yeni cezanın devreye gireceğini kaydetti. Soylu, “Kırmızı ışık ihlallerinde para cezasıyla birlikte ihlalin tekrarı halinde belgenin geçici süreyle geri alınması yaptırımı getirecektir.” diye konuştu.
“BİZİM EMNİYET ŞERİTLERİ TREN GİBİ”
İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:
“Avrupa’da çok sık şekilde uygulanmaktadır; ceza tolerans uygulaması. Bu da bizim tartışmamız ve bir şekilde uygulamaya yönelik adım atmamız gereken meselelerden biri olarak önümüzde durmaktadır. Cep telefonuyla kural ihlallerini bildirme ve özellikle otobüsle TIR’larda güvenli takip mesafesini sağlayacak teknik düzenlemenin zorunlu hale gelmesi gibi konular üzerinde çalışacaktır. Kırmızı ışık ihlallerinde para cezasıyla birlikte ihlalin tekrarı halinde belgenin geçici süreyle geri alınması yaptırımı getirecektir. Bizim emniyet şeritleri mübarek, tren gibi herkesin geçtiği şeritler oluyor. Kimse kusura bakmasın, biz 15 bin aracı emniyet şeridinden geçmek için nitelendirmişiz. Şimdi buna bir çözüm getirdik. Bu 15 bin aracın dışındakiler de var. Adam belediyede şef, üstüne lambayı takıyor. Çakarları takıyor, geçiyor. Bizim polis arkadaşımız durdursa bir büyük tartışma, telefonlar. Çok yakında bir zaman içerisinde hayata geçiriyoruz. Bizim kanunumuzun verdiği bir ayrıcalık var. Kanunun verdiği imtiyazlar ve ayrıcalıklar var. Bunların dışında kimse emniyet şeridinden geçemeyecek”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL