Genel

Büyük Zafer’in 95. yılı… Devlet erkanı Anıtkabir’de!

Büyük Zafer’in 95. yılı tüm yurtta kutlanıyor. Ankara’daki kutlamalar devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başlarken, İstanbul’da ise kutlamaların ilk adresi Taksim Meydanı oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında devlet..

Büyük Zafer’in 95. yılı… Devlet erkanı Anıtkabir’de!

Büyük Zafer’in 95. yılı tüm yurtta kutlanıyor. Ankara’daki kutlamalar devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başlarken, İstanbul’da ise kutlamaların ilk adresi Taksim Meydanı oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında devlet erkanının ziyaret edeceği Anıtkabir’de yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Devlet erkanı 10.00’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu devlet erkanı Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün huzuruna çıktı. Mozoleye çelenk bırakılmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı mesajı okudu;

Aziz Atatürk, Büyük Zafer’in 95. yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutluyoruz. Bu tarihi zaferi Malazgirt’ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin bir halkası olarak görüyoruz. Hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştir. Türkiye yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz’daki destansı direniş, kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu vatana sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ruhunuz şad olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL