Güncel Manşetler

Büyükşehir 400 Ağacı Nakletti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Yahya Kaptan-Köseköy arasında bulunan yürüyüş yolundaki kanal yapımı için burada bulunan ağaçlar hiçbir zarar vermeden sökülerek, belirlenen yerlere itinayla..

Büyükşehir 400 Ağacı Nakletti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Yahya Kaptan-Köseköy arasında bulunan yürüyüş yolundaki kanal yapımı için burada bulunan ağaçlar hiçbir zarar vermeden sökülerek, belirlenen yerlere itinayla taşınıyor ve yeniden dikimi gerçekleştiriliyor.

İLK ÖNCE BAKIMA ALINIYOR

İlk etapta özel bir makineyle zarar verilmeden kökünden sökülen ağaçlar, repikaj alanına alınıyor. Sonrasında ekipler tarafından bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bakımları yapılan ağaçlar can suyu verildikten sonra saksıya yerleştiriliyor ve belirlenen alanlara tekrar dikimi yapılıyor. Çalışmalarda oya, parlak yapraklı kartopu, süs eriği, japon elması, alev, elma, salkım söğüt, gold rider, kartopu, bambu, saz ve akasya türü ağaçların sökülmesi planlanıyor. Bu kapsamda 400 adet ağacın sökümü ve nakledilmesi gerçekleşti.

FİDANLIK ALANDA BEKLİYOR

Çalışma kapsamında bu zamana kadar 2 bin 824 ağaç, kökünden itinayla sökülerek bakımları yapıldı. Kullar’da bulunan fidanlık alana götürülen ağaçlar, burada beklemeye alındı. Bu ağaçlar ekipler tarafından belirlenen alanlara dikilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL