Güncel Manşetler

Büyükşehir’den Gürültü Eylem Planları Çalıştayı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kocaeli ili Stratejik Gürültü Haritaları doğrultusunda, çalışmalar Temmuz ayında başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda elde edilen veriler değerlendirilmiş ve belirlenen noktalarda saha..

Büyükşehir’den Gürültü Eylem Planları Çalıştayı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kocaeli ili Stratejik Gürültü Haritaları doğrultusunda, çalışmalar Temmuz ayında başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda elde edilen veriler değerlendirilmiş ve belirlenen noktalarda saha çalışmaları yapıldı. Kocaeli dâhilinde tespit edilen sıcak noktalarla ilgili senaryolar oluşturuldu. Bu kapsamda senaryolarla ilgili kişilerin davet edilerek katıldığı “Kocaeli Gürültü Eylem Planları Çalıştayı” İzmit Fuar alanı Sivil Toplum Merkezi’nde Çevre Koruma Şube Müdürlüğü tarafından düzenlendi.

SICAK NOKTA SENARYOLARI

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kocaeli Gürültü Eylem Planları Çalıştayı”nda ilgili kişilerle sıcak noktalardaki gürültü kirliliğinin azalması senaryoları üzerine bilgi paylaşımı gerçekleşti. Çalıştayda her bir sıcak nokta için ayrı ayrı senaryolar üzerinde görüş alışverişi yapıldı. Ayrıca çalıştayda elde edilen sonuçlar, eylem planı taslağı ile birlikte ilgili kurumlara iletilerek, bu kurumların görüşlerinin alınması planlanıyor.

SAHA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Kocaeli ili Stratejik Gürültü Haritaları doğrultusunda, Kocaeli Gürültü Eylem Planlarının hazırlanması çalışmaları Temmuz 2017 itibarı ile başlatılmış ve yılsonuna kadar da çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Bu çalışmalar kapsamında öncelikle; Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı koordinasyonunda, proje ekibi tarafından mevcut stratejik gürültü haritalarında hesaplamalarla belirlenerek, sınır aşım alanlarında etkilenme analiz sonuçları değerlendirildi. Nüfus ve sınır aşımı verilerinden faydalanılarak sıcak noktalar tespit edilerek, saha çalışması yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL