28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Eğitim Genel Güncel Manşetler Yaşam

Çayıova Bilgievi Öğrencilerinden ‘Asker Abilerine Mektup’

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Asker Abilerine Mektup Gönderdi. Çayırova Belediyesi Türkan Göktürk Bilgievi Yıldız Akademi öğrencileri sınırda görev yapan askerlere şükran ve minnet duygularını içeren mektuplar yazarak moral verdi. Özgürlük..

Çayıova Bilgievi Öğrencilerinden ‘Asker Abilerine Mektup’

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Asker Abilerine Mektup Gönderdi.

Çayırova Belediyesi Türkan Göktürk Bilgievi Yıldız Akademi öğrencileri sınırda görev yapan askerlere şükran ve minnet duygularını içeren mektuplar yazarak moral verdi. Özgürlük Mahallesi Türkan Göktürk Semt Konağı ve Bilgievi’nde eğitim faaliyetlerini sürdüren Ortaokul düzeyindeki Yıldız Akademi öğrencileri Hakkâri Dağlıca’ da 3. Piyade Tümeni, 7. Hudut Alayında görev yapan er ve erbaşlara manevi destek amacıyla birer mektup ve yaptıkları resimleri gönderdi. Sınır bölgesinde teröristlerle mücadele eden Mehmetçiklere görevlerinde başarı dileyen öğrenciler, asker abileri için resim yapmayı ve şiir yazmayı da ihmal etmedi. Yazdıkları mektuplarda asker ağabeylerini sevdiklerini ve onlarla gurur duyduklarını anlatarak, onlara moral vermek istediklerini söyleyen öğrenciler, 24 saat terörle aktif şekilde mücadele eden, ülkenin güvenliği ve vatanın bekası için gece gündüz görev başında olan asker abileri için dua ettiklerini de ifade ettiler.

Mehmetçikten Duygulandıran Mektup

Geçtiğimiz hafta mektuplarını alan Hakkâri Dağlıca’ da görev yapan Mehmetçikler, kendilerine mektup gönderen Çayırova Belediyesi Türkan Göktürk Bilgievi Yıldız Akademi öğrencilerine teşekkür mektubu yazdı. Teşekkür mektubuyla birlikte öğrencilere askeri künye, rütbe, bayrak ve özel hediyelerle cevap veren askerlerin gönderdiklerini inceleyen öğrenciler duygulu anlar yaşadı. Gönderdiği mektuplarda duygularını anlatan askerler: “Bizi hatırlayıp, o güzel duygularınızı bizimle paylaşmanız bizi o kadar derinden etkiledi ki mektupları okuduğumuzda yoğun duygulara kapılmamızın yanı sıra, bizlere ettiğimiz yemini tekrar hatırlatarak, ilk günkü heyecanımızı tekrar yaşattığınız için başta size, öğretmenlerinize ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Allah sizlerden razı olsun. Sizler için bir değil bin defa ölürüz. Yolunuzun ve bahtınızın açık olması için, canımız feda olsun. Allah sizlere karşı mahcup etmesin inşallah. Sizler sağ olun. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.