Güncel Manşetler

Çayırova Belediyesi Kurbana Hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla çeşitli tedbirler alan Çayırova Belediyesi, belirlenen kurban satış alanı, kesim noktalarında gerekli önlemleri aldı. 1-4 Eylül tarihleri arasında idrak edilecek..

Çayırova Belediyesi Kurbana Hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla çeşitli tedbirler alan Çayırova Belediyesi, belirlenen kurban satış alanı, kesim noktalarında gerekli önlemleri aldı. 1-4 Eylül tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramında, ilçe halkının hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli önlemleri alan belediye, kurban satış noktalarında gerekli dezenfekte çalışması yaparak alışveriş yapan vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Öte yandan Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram boyunca kurban satış alanı ve kesim noktalarında hazır bulunarak vatandaşlara hizmet verecek.

Çayırova Belediyesi Kapalı Semt Pazarları Kurban Kesim Yeri Olarak Kullanılacak

Çayırova Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda rahatça kurban kesebilmelerini sağlamak için ilçede 2 ayrı nokta belirledi. Bu kapsamda, Cumhuriyet ve Şekerpınar Mahallesi’nde kesim yapılacak olan kurbanlar için Cumhuriyet Mahallesi Semt Pazarı, diğer bölgeler için merkezi bir nokta olan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı kullanılacak. Kurban Bayramı boyunca Çayırova Belediyesi zabıta ekiplerinin yanı sıra veteriner hekimler kurban satış ve kesim yerlerinde hazır bulunarak, kurban ibadeti yapacak vatandaşlara hizmet verecek. Belirlenen kurban kesim noktalarında yer alan Sosyal Tesisler ise içerisinde yer alan Mescit, Kafeterya, Banyolar ve Tuvaletler ile vatandaşlara hizmet verecek. Bu uygulamalar arasında, tesislerde oluşan kötü kokuyu önlemek için ilaçlama aracıyla lavanta ve papatya kokuların kullanılması yer alıyor.

Zabıta Denetimlerini Artırdı

Çayırova Belediyesi Zabıta birimi, Kurban Bayramı öncesinde de gıda denetimlerini arttırdı. Satışa sunulan ürünlerin sağlık ve hijyen kurallarına uymaları konusunda esnafları uyaran ekipler vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Özellikle gıda ve tatlı sektöründe satış yapan esnafları kontrol altında tutan ekipler vatandaşların mezarlıkları rahatça ve huzur içinde ziyaret edebilmeleri için de gerekli önlemler aldı. Kurban satış noktası ve kesim alanları civarında sinek oluşmaması için de tedbir alan belediye ekipleri belirli aralıklarla ilaçlama yapacak. Kurban kesme esnasında kaçan kurbanlıkların yakalanması konusunda da vatandaşa yardımcı olan Çayırova Belediyesi, oluşturduğu bir timle 0543 742 98 61 whatsapp ihbar hattına gelen çağrıları değerlendirerek Bayram süresince hizmet verecek.

Başkan Demirci, İlçemiz Bayrama Hazır

Vatandaşların kurban ibadetini dini kurallara uygun ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, ‘Kurbanlık hayvanların caddelerde, sokaklarda, parklarda, apartman ve dükkan önünde kesilmeleri ve hasta hayvan satışlarının önüne geçebilmek amacıyla büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın inancının gereğini rahatça yerine getirmesi ve sorunsuz, huzurlu bir bayram geçirmelerini sağlamak için kurban satış ve kesim alanlarımızda hazırlıklarımızı tamamladık. Çok amaçlı olarak tasarladığımız 2 kapalı semt pazarında kurban kesim alanları oluşturduk. Vatandaşlarımız kurban kesimlerini sağlık kurallarına uygun, modern ortamlarda yapabilecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL