Güncel Manşetler

Çayırova Belediyesi’nden İşaret Dili Eğitimi

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulübü Öğretmenlerine İşaret Dili Eğitimi Verildi Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri’nde görev yapan öğretmenler, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi için hizmet içi eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda daha önceleri..

Çayırova Belediyesi’nden İşaret Dili Eğitimi

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulübü Öğretmenlerine İşaret Dili Eğitimi Verildi

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri’nde görev yapan öğretmenler, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi için hizmet içi eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda daha önceleri Öğretmen ve Öğrenci ilişkileri, Öğrenme ve Öğretmede Yeni Yaklaşımlar, Veri Toplama Araçlarını Hazırlama, Puanlama ve Değerlendirme, Gelişimsel Rehberlik ve Öğrenme -Ruh Sağlığı, Davranış Problemleri ile Baş etme Yolları, Özel Eğitimde Güncel Durum ve Yaklaşımlar gibi birçok hizmet içi eğitim sürecini geride bırakan Anne-Çocuk Kulübü öğretmenleri için yeni eğitim-öğretim dönemine kısa bir süre kala yeni eğitim seminerleri düzenleniyor. 5 gün sürecek olan eğitimlere  İşaret Dili konulu seminerle başlayan 6 Anne-Çocuk Kulübünden 13 öğretmen tüm eğitimleri sonunda sertifikalarını Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’den alacaklar. Hizmet kalitesini yükseltmek ve verilen hizmetten her kesimden insanın faydalanması amacıyla başlanan İşaret Dili Eğitimlerine katılan öğretmenler aldıkları eğitimle hem işitme engelli öğrencileriyle sağlıklı bir iletişim kurabilecek hem de diğer öğrencileri eğiterek arkadaşlarıyla iletişimlerinin gelişmesine katkı sunacaklar.

Başkan Demirci; “Eğitim Kurumlarımız Çocuklarımızın ve Gençlerimizin Sosyalleşmesine Ciddi Katkılar Sağlıyor”

Konu ile alakalı değerlendirme yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci; “Anne-Çocuk Kulüplerimiz, Bilgievlerimiz ve Gençlik Merkezimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesine ciddi katkılar sağlamaktadır. Sosyalleşmek,  çocuklarımızın ileride kuracakları ilişkilerde başarılı olmalarının ilk şartıdır. Bu bakımdan eğitim kurumlarımızda amacımız çocuklarımızın sosyal yönlerinin farkına varmak,  bu yönlerini daha iyi kullanmaları için onlara destek olmaktır. Bu bakımdan, eğitim kurumlarımızda görev alan öğretmenlerimize çeşitli konularda eğitim seminerleri sunuyoruz. Kaliteli ve her kesime eşit hizmet için eğitim seminerlerimizin bu haftaki konusu İşaret Dili Eğitimi oldu. Anne-Çocuk Kulüplerimizde görev yapan öğretmenlerimiz bu kursları tamamladıktan sonra işitme engeli olan öğrencilerimizle daha iyi iletişim kuracak ve diğer öğrencilere de bu konuda eğitim verecek hale gelecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL