Güncel Manşetler

Çayırova Bilgievleri Kayıtlara Başladı

Çayırova Belediyesi Bilgievleri 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için tüm hazırlıklarını tamamlayarak kayıtlara başladı. Bu yıl 6 mahallede eğitim verecek olan bilgievlerinde öğrencilere yönelik ders destek programının yanı sıra eğitici, öğretici,..

Çayırova Bilgievleri Kayıtlara Başladı

Çayırova Belediyesi Bilgievleri 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için tüm hazırlıklarını tamamlayarak kayıtlara başladı. Bu yıl 6 mahallede eğitim verecek olan bilgievlerinde öğrencilere yönelik ders destek programının yanı sıra eğitici, öğretici, eğlenceli, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de eğitim programında yerini aldı.  6 Eylül itibariyle kayıtların başladığı bilgievlerinde 22 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar kayıtlar devam edecek.  9 Ekim’de eğitime başlaması öngörülen bilgievlerinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ders destek programları, (Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce) alanında uzman, seçkin öğretmen kadrosu tarafından verilirken; öğretmenler tarafından ayrıca eğitici kulüpler oluşturulan Semt Konaklarındaki Bilgievlerinde Satranç, Drama, Müzik (gitar, melodika, koro) ve Halk Oyunları alanlarında da eğitimler verilecek.

Öğrencileri Dolu Dolu Bir Eğitim Yılı Bekliyor

Zengin ve seçkin kütüphaneleriyle dikkat çeken bilgievlerinde eğitim gören öğrenciler, özel olarak hazırlanmış bilgisayar sınıflarıyla da güvenli internet ve bilişim imkânından faydalanabiliyor. Sosyal faaliyetleriyle, tarihi ve kültürel gezi programlarıyla eğitime farklı bir boyut kazandıran Çayırova Belediyesi, bilgievlerinde eğitim alan öğrencilere tarihi de yerinde inceleme imkânı sunuyor.  Aynı zamanda öğrencilere çeşitli branşlarda spor yapma imkanı sunulan merkezlerde Kültür ve Sanat dolu dolu geçiyor. Tüm bu hizmetlerinin yanı sıra geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de velilere yönelik ücretsiz olarak çeşitli kurslar verilmeye devam ediyor.  Okuma Yazma kursundan, Kuranı Kerim kursuna, Spordan El sanatları kurslarına kadar birçok branşta açılan kurslardan Çayırovalılar faydalanıyor.

Akse Semt Konağı Bilgievi ve Anne-Çocuk Kulübü de Kayıtları Almaya Başladı

Bilgievlerine Akse Mahallesi’nde açmış olduğu Semt Konağı’yla altıncısını ekleyen Çayırova Belediyesi, Tesisi yeni eğitim öğretim yılına yetiştirerek kayıtları almaya başladı. İçerisinde bulundurduğu Anne- Çocuk Kulübü, Bilgievi, Müzik ve Sanat atölyeleri, Kurs Merkezleriyle, modern ve işlevsel fiziki mekanıyla hizmet vermeye hazır. Her mahalleye bir semt konağı politikasıyla yola çıkan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Kısa bir sürede yapımının tamamlanması beklenen Kent Park’la da Başkan Demirci’nin Çayırova’ya kazandırdığı Bilgievi ve Anne-Çocuk Kulüpleri’ne bir yenisi daha eklenmiş olacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL