Manşetler Surmanset

Çayırova Pazarsız Kaldı! Vatandaş Tepkili

Çayırova Belediyesi tarafından inşası tamamlanan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı resmen açılmasına rağmen pazarcı esnafının tezgah açmaması sebebiyle hizmet veremiyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle açılması beklenen kapalı semt pazarında pazarcı..

Çayırova Pazarsız Kaldı! Vatandaş Tepkili

Çayırova Belediyesi tarafından inşası tamamlanan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı resmen açılmasına rağmen pazarcı esnafının tezgah açmaması sebebiyle hizmet veremiyor.

Geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle açılması beklenen kapalı semt pazarında pazarcı esnafın tepki gösterip tezgah açmaması üzerine vatandaşlar bu hizmetten faydalanamıyor. Çayırova Belediyesi tarafından duyuru yapılmasına rağmen Pazartesi günü açılmayan Kapalı semt pazarı perşmebe gününü de boş geçirdi. Ellerinde Pazar arabaları ile gelen vatandaşlar ise ikinci kez pazarın açılmadığını görünce duruma tepki gösterdi.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Perşembe Pazar alanında da tezgah açılmasına izin vermeyen Çayırova Belediyesi ile Pazar esnafı arasında yaşanan anlaşmazlık sebebiyle vatandaşlar bir haftadır Pazar ihtiyacını göremiyor. Duruma tepki gösteren ve kapalı Pazar alanında bekleyen belediye personeline “Neden Pazar açılmıyor?” sorusunu soran vatandaşlara ise her iki tarafta diğer tarafı suçlayarak cevaplar verdi.

BELEDİYE VE PAZAR ESNAFI ANLAŞAMIYOR

Bir haftadır pazarların açılmadığı Çayırova’da durumun ne zaman çözüme kavuşacağı belli değilken, Çayırova Belediyesinin de Pazar esnafınında geri adım atmaya niyeti yok. Alanın işlevsel olarak iş görmeyeceğini belirten Pazar esnafı ile Çayırova Belediyesi arasında devam eden görüşmeler ise şuana kadar neticesiz kaldı, olan ise vatandaşa oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL