Güncel Manşetler

Çayırova’da ki Spor Salonu’nda sona doğru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı bölgelerinde inşa ettiği spor salonları bir bir tamamlanıyor. Öğrencilerin spor aktivitelerini rahatça yapabilmelerini sağlayan salonlar, farklı spor dallarında da antrenman yapma imkanı veriyor. Isıtma ve..

Çayırova’da ki Spor Salonu’nda sona doğru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı bölgelerinde inşa ettiği spor salonları bir bir tamamlanıyor. Öğrencilerin spor aktivitelerini rahatça yapabilmelerini sağlayan salonlar, farklı spor dallarında da antrenman yapma imkanı veriyor. Isıtma ve soğutma sistemleri bulunan salonlar her hava durumunda spor yapma olanağı barındırıyor.

İÇ ÇALIŞMALARI BİTTİ

Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği önem doğrultusunda, Kocaeli’ne spor alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Çayırova Hasan Tahsin İlkokulu için spor salonu tam donanımlı özeliğiyle eğitime katılmaya hazırlanıyor.  Tamamlanma aşamasına gelen spor salonunun iç çalışmalarının çoğu bitti. Salonun saha ve tribün kısmı oluşturuldu. Aydınlatma sistemleri de tamamlanan yapının dış kısmında son cephe kaplamaları gerçekleştiriliyor.

BASKET VE VOLEYBOL SAHALARI

Bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı 13 metre ölçülerinde voleybol sahası yer alıyor. Birinci katta ise diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare 3 adet salon bulunuyor.

BİN 600 METREKARE KAPALI ALAN

Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar yer alıyor. Salonun yapımında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton kullanıldı. 633 metrekare FİBA onaylı PVC zemin kaplaması uygulandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL