Manşetler Surmanset

Çayırova’da Pazar Esnafının Boykotu Sürüyor!

Çayırova Belediyesi tarafından inşası tamamlanan ve resmen hizmete açılan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı bugünde Pazar esnafı tarafından boykot edildi ve kapalı pazarda tezgahlar kurulmadı. VATANDAŞ DURUMA TEPKİLİ Geçtiğimiz hafta..

Çayırova’da Pazar Esnafının Boykotu Sürüyor!

Çayırova Belediyesi tarafından inşası tamamlanan ve resmen hizmete açılan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı bugünde Pazar esnafı tarafından boykot edildi ve kapalı pazarda tezgahlar kurulmadı.

VATANDAŞ DURUMA TEPKİLİ

Geçtiğimiz hafta kurulan pazar tezgahlarını bu hafta göremeyen vatandaşlar ise bir kez daha evlerine elleri boş döndü. Duruma tepki gösteren vatandaşlar pazar alnında sadece zabıta personelinin olduğunu hiç bir tezgahın açılmadığını belirttiler. Belediye yetkililerinin bir an önce sorunu çözmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar “Pazar ihtiyacımızı bu haftada gideremedik, kapalı pazar yeri yapılmış iyi güzel ama içinde alış veriş yapacak tezgah olmadıktan sonra neye yarar” dediler.

PAZAR ESNAFI: “GELİP BAKACAĞIZ DEDİLER GELMEDİLER”

Kapalı pazar alanının yeterli olmadığını savunan ve bu sebeple tezgahlarını açmayan pazar esnafı ise belediye yetkililerinin geçen hafta için “Tezgahlarınızı açın bizde gelip görelim sorun var mı” diye söz vermelerine rağmen pazar alanına gelmediklerini belirtti. Alanın yetersiz olduğunu ve geçtiğimiz hafta kurulan pazarlarda ise bu sebeplerden pazar esnafı arasında kargaşa yaşandığını belirten pazarcılar, ” Bu sorun giderilmedikçe tezgahlarımızı açmayacağız” dediler.

ÇAYIROVA HALKINA SORULSUN, ANKET YAPILSIN TEKLİFİ

Akse Mahallesi kapalı semt pazarının açılmadığı Çayırova’da durumun ne zaman çözüme kavuşacağı belli değilken, Çayırova Belediyesinin de Pazar esnafınında geri adım atmaya niyeti yok. Durumdan mağdur olan bazı vatandaşlar ile pazar esnafı ise “Her konuda anket yaptıran yöneticiler bu pazar alanı içinde anket yaptırsın, bakalım vatandaş bu pazar yerinden memnun mu değil mi hep beraber görelim” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL