Güncel Manşetler

Çayırovalı Öğrenciler Çanakkale’de!

Çayırova Belediyesi Hedef Gelecek Öğrencileri Çanakkale’de Çayırova Belediyesi’nin eğitim kurumlarından faydalanan öğrencilere yönelik düzenlediği kültür gezileri devam ediyor. Bu çerçevede Bilgievleri ve Hedef Gelecek öğrencileri, şanlı tarihimize ışık tutmak ve..

Çayırovalı Öğrenciler Çanakkale’de!

Çayırova Belediyesi Hedef Gelecek Öğrencileri Çanakkale’de

Çayırova Belediyesi’nin eğitim kurumlarından faydalanan öğrencilere yönelik düzenlediği kültür gezileri devam ediyor. Bu çerçevede Bilgievleri ve Hedef Gelecek öğrencileri, şanlı tarihimize ışık tutmak ve onu gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen Çanakkale gezisine katıldı.  50 öğrencinin 5 öğretmen nezaretinde gerçekleştirdiği Çanakkale gezi programı sırasında duygulu anlar yaşandı. Türk milletinin top yekûn düşmana karşı verdiği mücadeleyi yerinde gören öğrenciler, vatan için canını veren şehitlerimizi minnet ve şükranla andı.

Çanakkale Zaferi Vatan Sevgisinin En Güzel Örneği

Sabah kahvaltısıyla başlayan gezi programı, rehber eşliğinde anlatımlarla devam etti. Soğanlıdere Şehitliği ile Seyit Onbaşı Anıtı’nı, Kilitbahir Kalesi, Conkbayırı, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Şehitler Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Düztepe, Albayrak Sırtı, Kocadere Şehitliği, Kanlı sırt,  Kesikdere Şehitliği gibi tarihi anlam ve öneme sahip birçok yeri gezen öğrenciler, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde 3D sunumla tarihi yerinde yaşadılar. Gezi çerçevesinde Savaş Malzemeleri Müzesi ve Namazgah Tabyaları, ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale ruhunun vatan sevgisinin en güzel örneği olduğunu kaydettiler. Gittikleri her noktada Şehitlere dua eden öğrenciler kimi zaman anlatımlar karşısında göz yaşlarına hakim olamadılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL