Manşetler Surmanset

Çayırova’nın Kronik Sorununda Taraflar Bir Araya Geldi

Çayırova’nın kronikleşen problemleri arasında yer alan Emek ve İnönü Mahallelerinde ki kentsel dönüşüm konusu önceki gün tarafların bir araya gelmesi ile yine gündem oldu. Emek ve İnönü Mahallesi Güzelleştirme Derneği..

Çayırova’nın Kronik Sorununda Taraflar Bir Araya Geldi

Çayırova’nın kronikleşen problemleri arasında yer alan Emek ve İnönü Mahallelerinde ki kentsel dönüşüm konusu önceki gün tarafların bir araya gelmesi ile yine gündem oldu.

Emek ve İnönü Mahallesi Güzelleştirme Derneği ve hak sahipleri ile Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Başkan yardımcısı Refik Tartar ve yöneticiler önceki gün bir araya geldiler. Bir önceki meclis toplantısında tartışmalara neden olan sorun mahalle sakinleri ile belediye yetkilileri arasında çözüme kavuşturulmak adına tekrar masaya yatırıldı.

KOCA DETAYLARI PAYLAŞTI

Yapılan toplantının ardından ise Dernek Başkanı Murat Koca yazılı bir açıklama yaptı. Koca yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İnönü ve Emek Mahallesi adına kamuoyuna saygıyla duyurulur; 21 Eylül Perşembe günü akşam saat 19:00’da Çayırova Belediye Başkanı Sayın Şevki Demirci derneğimize gelerek yıllardır mağdur olan hak sahipleri ile bir araya geldi. Bir ilki yaşadık ve atılan bu adımın devam etmesi için bizler dernek olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.

“BİZLER NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Kangren olmuş bu sorunu çözmek için bizler halk olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, umarız Çayırova Belediye Başkanı ile bir daha ki toplantıda daha detaylı bir çalışma ile tekrar bir araya geliriz. Herkesin ne alacağı konusunda daha açık ve şeffaf bir çalışmanın sorunu çözeceğine olan inancımız tam.

SÖZLEŞME TALEBİ

Bizlere hak sahipleri olarak Çayırova Belediyesi tarafından yapılan teklifin bütün ince detayına kadar noter huzurunda sözleşme haline getirilmesini ve her iki tarafından mağdur olmamasını istiyoruz. Yapılan toplantıda anlatılanlar ile 5 Mart günü Belediyede anlatılar arasında fark yoktu. Bizler daha somut ve net adımlar bekliyoruz. Çayırova Belediyesi daha önce tüm hak sahipleri için bir değer tespiti yapmıştı. Bizler hak sahipleri olarak gerçekleşen toplantıyı kendi aramızda değerlendireceğiz. Atılan bu önemli adımın ardından süreci iyi niyetli olarak devam ettirme taraftarıyız.

BAŞKAN DEMİRCİ’YE TEŞEKKÜR

Bizler gerek dernek yönetimi olarak gerekse hâk sahipleri olarak yıllardır süre gelen bu sorunun çözümü için elimizden geleni yapmaya hazırız. Aynı hassasiyeti Çayırova Belediyesi’nden de bekliyoruz. Bir kez daha Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’ye böyle bir adımı atığı için hem derneğimiz hemde mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL