Güncel Manşetler

Çayırova’ya 15 milyonluk yatırım

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu ve Özgürlük Caddelerinin tanıtım programı gerçekleştirildi. 15 buçuk milyon TL’ye mal olan dev projeyle Çayırova Şekerpınar bölgesindeki sanayi tesisleri ve konutlarda oturan vatandaşların ulaşımı..

Çayırova’ya 15 milyonluk yatırım

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu ve Özgürlük Caddelerinin tanıtım programı gerçekleştirildi. 15 buçuk milyon TL’ye mal olan dev projeyle Çayırova Şekerpınar bölgesindeki sanayi tesisleri ve konutlarda oturan vatandaşların ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak. Yatırımın tanıtım programına Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Çayırova Belediyesi Başkanı Şevki Demirci, protokol ve Çayırova halkı katıldı.

BİZ HİZMETLERİN GERİSİNDE DEĞİLİZ

Tanıtım programında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hızla gelişen ve göç alan şehirlerde hizmetlere yetişmenin zor olduğunu belirtti. Başkan Karaosmanoğlu “Allah’a şükür biz hizmetlerin gerisinde değiliz. Hangi vatandaşımız evini, iş yerini ve ticaret hanesini yaparsa hemen suyunu ve kanalizasyonunu bağlıyoruz. Yolunu yapıyoruz. Her türlü hizmetini zamanında ulaştırıyoruz. Çayırova sadece bir sanayi bölgesi değil. 150 bin insanımızın yaşadığı, önemli bir merkezdir. Bir üretim merkezi ve aynı zamanda yaşanacak bir yer” dedi.

2 GÜZEL ESER

Başkan Karaosmanoğlu “Bugün burada güzel eserlerimizin tanıtım programı vesilesiyle birlikteyiz. Muhsin Yazıcıoğlu ve Özgürlük Caddeleri’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehirlerdeki yollar insan vücudundaki damarlar gibidir. Ticaret, ulaşım yani okula gidiliyor, eve gidiliyor, iş yerine gidiliyor. Yol olmazsa medeniyet olmaz. Gelişme olmaz. Onun için hem şehirlerarası yollarımızı yapacağız hemde şehir içi yollarımızı yapıyoruz. Allah’a şükür ülkemiz gelişiyor. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

İNSANLARINDA GÖNÜLLERİNİ İNŞA EDECEĞİZ

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise “Biz yolların medeniyet olduğuna inandığımız siyasi bir davanın, icraatlarını hayata geçirmeye çalışan ama sadece bulunduğumuz şehirlerin alt yapısını yani fizik yapılarını donatan, bunu gözeten, önceleyen değil, insan yatırım yapan bir belediyecilikle yola çıktık. Bunun en güzel örneğini Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve 12 ilçe belediye başkanımızın icraatlarına bakarak görüyoruz. Biz sadece fizik yatırımlar yapmayacağız aynı zamanda insanlarında gönüllerini inşa edeceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci “Çayırova’mızın arka bölümünde ve sanayi bölgesindeki bu dev proje, ulaşım acısında büyük bir çözümdür. Büyük projelerle değişim ve gelişim çalışmalarını sürdürüyoruz. Alt yapıdan üst yapıya, eğitimden spora her alanda yatırımlarıyla adeta Çayırova belediye başkanı gibi çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

MUHSİN YAZICIOĞLU VE ÖZGÜRLÜK CADDELERİ

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu ve Özgürlük caddeleri 15 buçuk milyon TL’ye mal oldu. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi işi kapsamında anayol 2,2 km iki gidiş – iki geliş olarak imal edilmiş olup; 1,48 km 2 şeritten oluşan güney yan yolla 1,42 km 2 şeritten oluşan kuzey yan yol yapıldı. Ayrıca, 128 bin metreküp kazı, 57 bin metreküp dolgu, 7 bin metreküp beton, 480 ton demir, 44 bin 200 ton sıcak asfalt, 3 bin 200 metre kanalizasyon, 6 bin 100 metre yağmursuyu, 80 bin ton plentmiks temel, 140 adet aydınlatma direği imalat işleri gerçekleştirildi. Toplam uzunluğu bin 663 metre olan Özgürlük Caddesi yol yapım işi kapsamında; 2 bin 696 metreküp kazı, 4 bin 750 metreküp taş duvar, 3 bin 902 metrekare baskı beton, 2 bin mt otokorkuluk, 6 bin 250 ton binder imalat işleri yapıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL